Blijeda partija Zvezde u Minhenu: Novi poraz crveno-bijelih

U 27. kolu Eurolige košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Bayerna rezultatom 74:66.

Prve poene na utakmici postigao je Luka Mitrović, a Ibaka je s druge strane uzvratio istom mjerom. No, Smart je pogodio tricu, crveno-bijeli su zaigrali sjajno u obrani, pa su poenima Gedraitisa iz kontre došli do novih poena 11:4, a Pablo Lasso je bio prisiljen tražiti time-out.

Ibaka je nakon toga nizao lake poene, no s druge strane Bolomboy je postigao trojku za Zvezdu. Zvezda je vodila, ali je Bayern uzvraćao, crveno-bijeli su gubili lopte, a Bayern je poenima Opsta uspio preokrenuti ovaj dio igre i na kraju prve četvrtine rezultat je bio 20:19 u korist momčadi. domaći tim.

Zvezda se u drugom dijelu mučila u napadu, ali ni Bayern nije bio bolji. Branković je zabio za tri, Zvezda je loše izgledala u nastavku, a sve se može sažeti u loptu Smarta koji ju je samo proslijedio u aut. Na kraju prvog poluvremena domaći su imali pet koševa prednosti, a rezultat je bio 32:27.

Drugo poluvrijeme otvorio je Booker tricom, a prve poene za Zvezdu postigao je Gedraitis. Domaći su povećali prednost, Lucić je zabio tricu. Zvezda je uspjela napraviti seriju od 7:0, ali se Bayern brzo vratio na devet poena prednosti. Zvezda je za manje od tri četvrtine postigla samo 41 poen, ali je i dalje bila u igri samo zahvaljujući tome što ni Bayern nije briljirao, a rezultat je bio 53:46.

Tobi je otvorio posljednju dionicu trojkom, a potom je Nedović poentirao za minus dva. No, Zvezdin nalet kratko je trajao, Bayernu su dvije trice u nizu i opet otišli na plus sedam. Crveno-bijeli nisu uspjeli ništa napraviti do kraja susreta, iako je Bayern nudio, Ibaka je upisao nove poene za plus devet. Rezultat na kraju utakmice bio je 74:66.