Borac juri ka šampionskom naslovu, Subašić: Zasluženo smo savladali Kolinu

U okviru 9. kola druge lige FBiH-centar, u Jelahu na stadionu „Šibovi“ odigran je meč između lidera na tabeli, ekipe Borca i FK Kolina (Ustikolina)

Bio je ovo važan meč za oba rivala, jer „Topnici“ iz Jelaha željeli su nastaviti svoj pobjednički niz i put ka jesenjoj tituli,dok je čvrsta ekipa Koline željela ostati neporažena i učvrstiti se u sredini tabele.

Na idealnom travnjaku, po prijatnom vremenu, viđena je tvrda utakmica u kojoj su izabranici Nebojše Đekanovića cijeli tok meča bili mnogo bolji rival, igrali su borbenije, angažovanije, poletnije, svrsishodnije.

Već od prvog minuta ovog važnog susreta za oba rivala domaći igrači (Osmić, Hodžić, K.Mudrov, Starčević, Subašić, Šimunović, V.Mudrov, Zelenković…) krenuli su ofanzivno prema mreži gostiju, zabilježeno je nekoliko dobrih prilika (Starčević, V.Mudrov, K.Mudrov, Zelenković) ali nije bilo konkretne realizacije i završeno je prvo poluvrijeme neriješeno 0:0.

Drugi dio meča Borac je krenuo još jače, ofanzivnije i produkt takve igre bilo je vodstvo u 49 minuti od 1:0. Sjajna akcija krenula je sa sredine igrališta, lopta dolazi na desnu stranu do Benjamina Djedovića koji idealno centrira u šesnaesterac gostiju, slijedi nebeski skok kapitena Nedima Subašića, trzaj glavom sa nekih desetak metara i trese se „stora“ vratara gostiju.

Do kraja meča više nije bilo pogodaka, iako su domaćini  zaprijetili u nekoliko navrata ali bez realizacije. Kraj meča domaći igrači, treneri, članovi uprave proslavljaju veselo, jer ovaj trijumf učvrstio je Borac na liderskoj poziciji, i sada imaju  25 bodova i gol razliku plus 16 (20:4).

Čestitke zbog nove pobjede stižu sa svih strana, a kapiten ekipe i strijelac odlučujučeg gola Nedim Subašić, rekao nam je sljedeće: ”U jednoj tvrdoj utakmici uspjeli smo savladati čvrstu ekipu Koline i naš trijumf je zaslužen. Cijeli tok meča bili smo mnogo bolji, agresivniji, konkretniji…Oni su se od prvog minuta zatvorili, mislim da su bili došli da pokušaju odigrati neriješeno, u napadu nisu ništa napravili, pokušali su par puta na kontru ali ništa opasno. Naša ekipa stalno je atakovala, željeli smo što prije postići zgoditak i na taj način ih prisiliti da se bar malo otvore i konačno smoto uspjeli početkom drugog poluvremena. Nakon toga zaigrali smo mnogo rasterečenije, priveli utakmicu mirno kraju, bez puno trošenja i bez kartona i ostvarili naš cilj. Sada smo još više poboljšali naš bodovni saldo, vrlo blizu smo jesenjem naslovu, iako ima još  da se dosta utakmica igra. Vjerujem da imamo znanje i snagu  za još bolje igre, a to ćemo pokušati potvrditi već u sljedećem meču u Sarajevu, a gdje nas čeka dobra ekipa Moščanice.”

Piše: Rešad MAMELA