Borac nikome ne prašta, Mudrov: Zasluženo smo pobijedili Natron

U okviru 7. kola druge lige FBiH-centar stadion „Na Šibovima“ u Jelahu bio je poprište okršaja između domaćeg Borca i ekipe „Natron“ iz Maglaja

Lider na tablici, ekipa „topnika“ iz Jelaha koja je  do ovog meča ostvarila sve pobjede u predhodnih 6. kola, željela je taj pobjednički niz nastaviti i protiv dobre ekipe Natrona.

Poslije sjajne igre i vrijedne pobjede nad Unisom u Vogošći (0:2,op.au.) u prošlom kolu svi u domaćem taboru s nestrpljenjem su čekali ogled sa komšijama. Cijelu sedmici trener Nebojša Đekanović uigravao je dobitnu kombinaciju i spremao taktiku sa kojom će njegovi izabranici doći do sedmog uzastopnog trijumfa.

Domaćin je bio svjestan da to neće biti nimalo lagano ostvariri, svi su respektovali goste u čijim redovima igra par dobrih igrača,ali su vjerovali u sebe i svoj kvalitet. Već od prvog minuta Osmić, Zelenković, Hodžić, Subašić, V.Mudrov, Jupić, Đukarić, Šimunović, Starčević…krenuli su ofanzivno, borbeno, požrtvovano…imali posjed lopte i kontrolisali igru, stvorili par sjajnih prilika ali koje nisu pretvorili u zgoditak.

Gosti su igrali borbeno, pokušavali preko kontri ugroziti domaćeg vratara i iz jedne takve kontre izborili su penal u 25 minuti. No, nisu ga iskoristili jer je sjajni vratar Bošnjak fantastično reagovao i spriječio vodstvo gostiju. Do kraja poluvremena nije bilo pogodaka i na odmor se je otišlo rezultatom 0:0. U nastavku  meča domačin je krenuo još žešče,željeli su postići što prije zgoditak, ali u  59. minuti Borac ostaje sa 10 igrača jer crveni karton dobija Bošnjak.

No, to ne unosi nemir u redove domaćih, igrao se 63. minut brzonogi Jupić prolazi po lijevoj strani, šalje poluvisoku loptu u šesnaesterac gostiju, a Vedad Mudrov lijepim udarcem sa nekih desetak metara „dere“ storu  golmana Natrona i to je 1:0 za Borac. Tim rezultatom meč završava, a poslije posljednjeg  zvižduka  suca  nastaje velika radost u taboru domaćina.

Čestitke stižu sa svih strana za sedmi trijumf zaredom, za sakupljen 21 bod i sjajnu gol razliku plus 15 (17:2). Svi su sretni, radosni, veseli od igrača, trenera pa do „alfe i omege“ kluba Senada Subašića, a naravno tu su i vatreni navijači, popularni „Jalijaši“ koji u blizini stadiona pjevaju i skandiraju svojim mezimcima.

Strijelac pobjedničkog gola Vedad Mudrov o novom trijumfu Borca rekao nam je sljedeće: ”U veoma dobroj nogometnoj  predstavi zabilježili smo novu pobjedu i to sasvim zasluženo. Osim zgoditka koji sam postigao imali smo još par idealnih šansi a koje nisu pretvorili u zgoditke Subašić, Jupić, Djedović…zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, a i sportska sreća bila je na strani gostiju. Znali smo da će ovo biti težak meč, mi smo igrali, stvarali prilike a Natron se je branio i  igrao na kontre, ali ipak smo uspjeli probiti njihovu pojačanu odbranu i čvrsto zasjesti na vrh tabele. Ovaj trijumf sigurno će nam uliti  dodatnu snagu i samopuzdanje podići na još veći nivo pred naše naredne mečeve. Mi nismo opterečeni titulom, igramo  rasterečeno, napadački sa željom da svakog  rivala nadigramo i tako će biti u svim utakmicama, a ako nas u nekom meču rival, u fer i sportskoj igri, nadigra sportski ćemo mu čestitati i pružiti ruku.”

Piše: Rešad MAMELA