Bratstvo bolje u derbiju Tuzlanskog kantona

Nikić:Čestitke mojim nogometašima

U okviru 8 kola Prve lige FBiH U Gračanici je odigran derbi meč Tuzlanskog kantona, a gdje su snage odmjerili domaća ekipa NK BRATSTVO i FK BUDUĆNOST iz Banovića.Po sunčanom vremenu,na dobrom travnjaku i u sjajnom ambijentu ljubitelji nogometa,navijači oba rivala, vidjeli su dobru igru,4 zgoditka,dosta odličnih akcija,sjajnih šuteva i fenomenalnih odbrana oba vratara Divkovića i Husića .

U prvom poluvremenu,iako je bilo dosta kolosalnih šansi,naročito za goste,nije bilo pogodaka i završeno je 0:0.Odlična ekipa gostiju(Trumić,Pirić,Zukić,Dedić,Berbić…) u prvih 45 minuta igrala je mnogo bolje,organizovanije,opasnije…i samo zahvaljujući vrataru „topnika“ iz Gračanice Tini Divkoviću nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina.U drugom poluvremenu šef domaćih Nikola NIKIĆ izvršio je dvije izmjene,u „vatru“ je ubacio Salkića i Kahrimanovića i Bratstvo je zaigralo mnogo bolje i opasnije.Produkt takve igre bilo je vodstvo u 62 minuti a strijelac je bio Jaganjac.U finišu meča dosta uzbuđenja pred mrežom oba rivala i u 84 minuti Džinić pogađa za goste i izjednačuje na 1:1.No,samo tri minute kasnije na sceni je opet Jaganjac koji trese mrežu gostiju za vodstvo 2:1, a u sudijskoj nadoknadi konačnih 3:1 postavlja Kosta Bajić.

Ovom pobjedom Bratstvo je sada na 6 poziciji,sa 13 osvojenih bodova i nastavilo je nisku sjajnih rezultata od 4 pobjede i jedan neriješen rezultat u posljednjih 5 kola.Svoj komentar ovog zanimljivog meča dao nam je šef domaćina Nikola NIKIĆ,koji je na zanimljiv način objasnio sva dešavanja u ovom susretu:

-Prvo moram da čestitam svim mojim igračima na vrijednoj pobjedi, protiv izuzetno kvalitetnog rivala, koji nas je apsolutno nadigrao u prvih 45 minuta i koji je propustio tri kolosalne šanse za pogodak, jer na našem golu bio je izvanredni vratar Divković.U poluvremenu sam zamijenio dvojicu igrača,rekao sam svakom igraču šta treba da radi u nastavku meča i to je dalo efekta.Zaigrali su mnogo bolje,odgovornije i slavili smo vrlo bitnu pobjedu, sa kojom mirno ulazimo u narednu seriju vrlo teških mečeva.Nikada ne ističem nikoga, jer kolektiv je taj koji donosi igru,rezultat,bodove ali ovoga puta ne mogu da podvučem našeg sjajnog igrača,dvostrukog strijelca Jaganjca.“

A svoju „priču“ ovog derbija iznio nam je i sam Maid Jaganjac,koji je vidno sretan zbog golova i pobjede njegove ekipe, protiv izuzetno kvalitetnog i opasnog tima Budućnosti,rekao sljedeće:

-Teška utakmica iza nas. Znali smo da nam dolazi ekipa koja je sigurno među boljim ekipama u ovoj ligi. Mislim da trenutno nije sreća na njihovoj strani i da zaslužuju mnogo bolji plasman ba tablici. Imali su oni u ovom meču svoje šanse, na našu sreću nisu ih uspjeli realizovati. Mi smo iskoristili svoje prilike i nastavili uspješan niz bez poraza. Pohvalio bih cijeli svoj tim, pokazali smo karakter i borbenost tokom cijele utakmice. Sad nas čeka jako težak raspored(TOŠK,Rudar,Olimpik…), ali mi ćemo dati sve od sebe da nastavimo ovaj pozitivan niz…

29 septembar                                                             Rešad MAMELA