Budućnost je bolja od FMP-a u Podgorici

Košarkaši Budućnosti su u 11. kolu ABA lige savladali FMP pred svojim navijačima. Rezultat je bio 82:76 (16:15, 23:20, 22:17, 21:24).

Na poluvremenu se otišlo s rezultatom 39:35 za Budućnost, ali su gosti u trećoj četvrtini zaigrali bolje. Uspjeli su dva puta povesti, ali su u posljednjih deset minuta ušli s minusom od devet poena 61:52.

Budućnost je bila u prednosti, imala maksimalnih 11 poena prednosti (74:63), ali je pred kraj FMP uspio prići na samo koš minusa, 74:72.

Tricom Brandona Paula i poenima Yogija Ferrella s linije slobodnih bacanja Budućnost je došla do 78:72.

U nervoznoj završnici domaći su uspjeli sačuvati prednost i ostvariti novi trijumf. U momčadi Budućnosti najbolji su bili McKinley Wright i Petar Popović s po 11, Joan Makundu dodao je deset.

Za FMP Igo Besson postigao je 19, Bojan Subotić 14, a Balša Živanović i Nate Watson po osam poena.