6 C
Sarajevo
Utorak, 21 ožujka, 2023

CD Projekt Red više neće prodavati igre u Rusiji i Bjelorusiji

Poljska tvrtka CD Projekt Red objavila je da će prestati do daljnjeg prodavati svoje igre u Rusiji i Bjelorusiji nakon invazije na Ukrajinu. Građani u te dvije zemlje više neće moći kupiti igre kao što su Cyberpunk 2077 i The Witcher 3: Wild Hunt, kao i bilo koji drugi naslov iz GOG trgovine.

“Danas smo započeli raditi s našim partnerima na obustavi digitalne prodaje i obustavljanju fizičkih isporuka proizvoda CD PROJEKT Grupe, kao i svih igara distribuiranih na GOG platformi, na teritorije Rusije i Bjelorusije”, objavili su iz tvrtke CD Project Red u priopćenju na Twitteru.

Spomenute igre nalaze se u prodaji na nekoliko digitalnih platformi, uključujući Xbox, PlayStation i Nintendo Switch trgovine, kao i na Steamu, Epic Games Storeu i Google Stadia trgovini, piše Engadget.

Tvrtka CD Projekt Red je i ranije objavila da “čvrsto stoji uz narod Ukrajine”, a od početka invazije, donirali su približno 242.000 dolara za žrtve rata.

“Iako mi nismo politički subjekt koji može izravno utjecati na državna pitanja i ne težimo to postati, vjerujemo da komercijalni subjekti, kada su ujedinjeni, imaju moć potaknuti globalnu promjenu u srcima i glavama običnih ljudi”, naveli su iz tvrtke.

Ipak, priznaju da će ova odluka utjecati na igrače u Rusiji i Bjelorusiji koji nisu uključeni u invaziju i možda joj se protive, ali “ovom akcijom žele dodatno potaknuti globalnu zajednicu da progovori o tome što se događa u srcu Europe”.

Ovaj potez uslijedio je nakon zahtjeva ukrajinskog potpredsjednika vlade da se privremeno blokiraju računi igrača u Rusiji i Bjelorusiji.

geek.hr

Koliko je koristan ovaj tekst?

Prosjek ocjena / 5. Broj glasova:

Članak još nema ocjena. Neka tvoja bude prva!

Kako ovaj članak smatrate korisnim...

Pratite nas na društvenim mrežama

Žao nam je što vam se članak nije svidio. Trudimo se da budemo bolji!

Pomozite nam da unaprijedimo sadržaje!

Recite nam kako možemo poboljšati sajt?

MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU