0.5 C
Ponedjeljak, 28 studenoga, 2022

ČEKA NA NADU: Novak je nevjerojatnom serijom gemova svladao Schwartzmana!

Srpski tenisač Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa pobjedom od 3:0 nad Argentincem Diegom Schwartzmanom po setovima 6:1, 6:3 i 6:3.

Repriza prošlogodišnjeg polufinala moguć je u četvrtfinalu, ako Rafael Nadal kasnije danas pobijedi Kanađanina Felixa Auger-Aliasimu. Potom je Srbin u vrlo uzbudljivoj utakmici pobijedio višestrukog pobjednika ovog turnira, a potom i osvojio turnir pobijedivši u finalu Stefanosa Cicipasa.

Prvi tenisač svijeta dominantno je dobio prvi set. Argentinac je uspio osvojiti tek svoj prvi servis gem, kada je uz više problema ipak uspio izjednačiti na 1-1 u gemovima. Novak je potom u sljedećem gemu obranio dvije break lopte i osvojio ga, a potom nanizao još četiri i poveo 1-0 u setovima, pobijedivši ovaj dio gema sa 6-1.

Argentinac je bolje krenuo u drugi set i odmah na startu iskoristio drugu priliku za odmor i poveo s 2:0, a onda sigurno materijalizirao prednost na svoj servis.

No, Novak je uzvratio istom mjerom, a potom, prethodno obranivši tri break lopte, izjednačio na 3:3 i nastavio dominirati. Uslijedio je prekid s nulom, a potom još dva, čime je zaokružio još veći niz nego u prvom setu, nanizavši šest uzastopnih gemova, za 6:3 i prednost od 2-0 u setovima.

Mozzart daje najveće kvote na svijetu: Barcelona 2,55, Milan 1,80, RB Leipzig 1,47, Galatasaray 1,62!

U posljednjem setu ključan je bio break u šestom gemu, kada je naš tenisač poveo 4-2, prethodno spasivši break loptu u svom servis gemu. Kasnije je rutinski priveo meč kraju.