“Corner taken quickly” situacija se umalo ponovila sinoć na meču Napolija i Barcelone

Napoli i Barcelona sinoć su remizirali na San Paolu (1:1) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Napoli je nakon prvog poluvremena vodio golom Mertensa, ali je Barcelona u nastavku uspjela da dođe do remija preko Griezmanna i tako osigura dobar rezultat pred revanš.

No, zanimljiva situacija desila se u posljednjim momentima utakmice. Igrači Napolija uspjeli su izboriti korner, a Semedo i još nekoliko igrača Barce leđima su bili okrenuti i vraćali su se ka golu što je itekako naljutilo Ter Stegena koji je morao povisiti tok kako bi upozorio Semeda da se ne smije ponoviti greška kao prošle godine na Anfieldu.

Tada je Liverpool došao do plasmana u finale u finišu meča nakon što su postigli gol iz brzo izvedenog kornera jer su igrači Barcelone leđima bili okrenuti od lopte, te nisu pazili šta se dešava.

Slična situacija se mogla desiti i sinoć, ali na sreću igrača Barcelone ovaj put Ter Stegen je bio dovoljno fokusiran.