CRVENO-BIJELI BOLJI OD BORCA: Jago odveo Zvezdu do pobjede

Košarkaši Crvene zvezde u 16. kolu ABA lige pobijedili su Borac iz Čačka rezultatom 90:74.

Zvezda je ovaj meč počela sa dve trojke Gedraitisa i Jaga, a ulazak Gillespieja dao je dodatnu energiju crveno-belima koji su diktirali tempo u prvom delu. Do kraja prve četvrtine domaći su povećali prednost i prvih deset minuta završili s čak 35 poena. Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio 35:18.

U drugoj četvrtini Crvena zvezda je imala problema, nije pogađala nekoliko šuteva, pa su gosti uspjeli smanjiti zaostatak. Igrali su playmaker Borca Segu i Uskoković, pa su Čačani furioznom završnicom stigli na samo četiri poena zaostatka 51:44.

Borac je dobro započeo drugo poluvrijeme i košem Franklina smanjio zaostatak na samo tri poena (51:48), a onda je uslijedio Zvezdin odgovor. Crveno-bijeli su zaigrali puno bolje, a do prednosti ih je doveo sjajni Jago. Vodila se velika borba, Zvezda je uspjela doći do dvoznamenkaste prednosti, a na kraju trećeg dijela bilo je 73:62.

Jago je predvodio svoju momčad s 21 poenom, uz po 7 skokova i asistencija, Luka Mitrović ubacio je 16, Rokas Gedraitis 15, a Mike Toby 13 poena. Kod gostiju Ronaldo Segou ubacio je 20 poena, Aleksa Uskoković i Tylen Birts po 12, a Filip Rebrača 11.

Nakon ove pobjede Zvezda je prva na tabeli sa skorom 14-2, dok je Borac deseti sa sedam pobjeda i devet poraza.