CRVENO-BIJELI TRIJUMF: Zvezda pobijedila Mornar

U sklopu 21. kola ABA lige košarkaši Crvene zvezde pobijedili su kao gosti Mornar rezultatom 102:66.

Nakon 20 minuta igre u Topolici Zvezda je vodila 36:47. Domaći su u susret ušli motivirano, te su u prvoj četvrtini imali prednost od 23:21. Igrač Dan Marin vezao je dvije trice za domaću momčad koja je više pokazala u prvih deset minuta.

Marnar je dobro opomenuo Zvezdu u prvom dijelu, pa su crveno-bijeli ozbiljnije shvatili protivnika. U nastavku su u samo nekoliko minuta preokrenuli susret i došli do dvoznamenkaste prednosti. Crveno-bijeli nakon prvog poluvremena imaju 10 različitih strijelaca, a istaknuli su se Tobi s devet i Mitrović s osam poena. Nakon dvadesetak minuta rezultat je bio 47:36 u korist gostiju.

Već u trećoj četvrtini bilo je jasno da će Zvezda dobiti ovaj susret jer je igrala uvjerljivo i povećavala prednost. Domaćin je u jednom trenutku došao na minus od 22 poena, ali je uslijedila nova serija crveno-bijelih 16:1 za prednost 99:62. Na kraju, Star 102, Sailor 66.

Zvezdu je predvodio Javonte Smart sa 16 koševa, Luka Mitrović dodao je 14, a Dejan Davidovac bio je vjerojatno najbolji na parketu s 13 koševa, osam skokova i četiri asistencije. Tay Waller zabio je 14 za Marinerse.