Čukarički razbio Radnički u Nišu: 16-godišnji dvostruki asistent, Matić se “spasao” (VIDEO)

Nogometaši niškog Radničkog ni nakon smjene trenera nisu slavili pošto su na svom stadionu poraženi od Čukaričkog s 2:0, u 16. kolu Superlige Srbije.

S druge strane, Čukarički je prekinuo vrlo loš niz od šest utakmica bez pobjede u prvenstvu, ali i tri uzastopna poraza. Tako da vjerojatno (još) neće biti ni trenerske promjene na Banovom brdu, jer je bilo najava da će sve ovisiti o ishodu današnje utakmice.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez golova, no u završnici se naslutila promjena uvjeta na terenu jer je počeo puhati snijeg.

No, do početka drugog poluvremena nije napadao, pa se nije igralo u ekstremnim uvjetima kao u slučaju “imenjaka” u Kragujevcu, gdje je nešto ranije slavio Novi Pazar.

Već na početku drugog poluvremena, u 47. minuti, pao je prvi pogodak. Desni bek Stanković krenuo je u prodor i ubacio loptu u šesnaesterac za Cvetkovića, a ovaj šesnaestogodišnjak je na vrijeme ugledao Đorđa Ivanovića kojemu je preostalo samo pospremiti loptu u mrežu.

Na 2:0 povisio je Stefan Kovač u 76. minuti. Nikčević je uzeo loptu na sredini terena i prebacio je u šesnaesterac, a opet je asistirao Cvetković koji je malo prije nego što je strijelac stigao do nje dodirnuo loptu.

Čukarički je sada na sedmom mjestu na tabeli sa 20 osvojenih bodova, a u 17. kolu dočekuje Radnički iz Kragujevca.

S druge strane, Nišlije su u vrlo lošem položaju i zauzimaju tek 14. mjesto na tabeli sa samo 13 bodova, a teško gostuju TSC-u u Bačkoj Topoli.

Radnički (Niš) – Čukarički 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 – Ivanović u 48. minuti, 0:2 – Kovač u 77. minuti. Stadion: “Čair” u Nišu. Gledatelja: 300. Sudac: Predrag Janjuš. Pomoćnici: Petar Radić i Ivan Mikalački. Žuti kartoni: Jamkam, Stajić (Radnički), Filipović (Čukarički).

RADNIČKI: Rosić, Frej, Belaković (od 58. Cvetković), Ilić, Pejović (od 58. Marjanović), Petrov (od 75. Ivelja), Petrović, Škrbić (od 58. Jovanović), Stajić, Vojnović, Jamkam.

CUKARIČKI: Filipović, Stanković, Jovanović, Subotić, Tošić, Docić (od 29. Kovač), Sisoko, Nikčević, Ivanović (od 87. Adžić), Miladinović (od 87. Sing), Cvetković (od 90+2. Adetunđi).