U noćnim satima grmljavinsko nevrijeme je prešlo preko Bosne i Hercegovine. Svanulo je sunčano uz malu do umjerenu naoblaku.
Temperature zraka izmjerene u 8 sati: Bjelašnica 6; Ivan-sedlo, Livno, Sanski Most i Tuzla 14; Banja Luka i Doboj 15; Bugojno, Široki Brijeg i Sokolac 16; Jajce 17; Srebrenica 18; Sarajevo i Zvornik 19; Mostar 20; Trebinje 21 i Neum 23 stepena.
Danas će u Bosni i Hercegovini preovladavati sunčano uz malu do umjerenu naoblaku. U večernjim satima na području Hercegovine je moguć poneki lokalni pljusak. Vjetar slab do umjerene jačine južnog smjera. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 26 stepeni.
U Sarajevu će biti pretežno sunčano vrijeme. Najviša dnevna temperatura zraka oko 24 stepena, saopćeno je iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH.
U ponedjeljak će preovladavat će umjerena naoblaka. Prolazno poneki lokalni pljusak je moguć na području Krajine, Hercegovine i jugozapadu Bosne. Vjetar umjerene jačine, povremeno sa jakim udarima, južnog i jugozapadnog smjera. Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 10 i 15°C, na jugu zemlje do 18°C. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 20 i 25°C.
U utorak pretežno oblačno se prognozira u Hercegovini sa pljuskovima u jutarnjim satima. U Bosni se prognozira umjerena naoblaka. Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 9 i 14°C, na jugu zemlje do 17°C. Najviša dnevna temperatura zraka uglavnom između 19 i 24°C.
U srijedu će u našoj zemlji doći do jačeg naoblačenja sa zapada koje će usloviti kišu i pljuskove. Najniža jutarnja temperatura zraka većinom između 6 i 10°C, na jugu zemlje do 14°C. Najviša dnevna temperatura zraka između 16 i 22°C.



