10.5 C
Sarajevo
Petak, 9 lipnja, 2023

Demirović i Cimirot – zdravi i spremni da pomognu ekipi da se suprotstavi Islandu

Napadač njemačkog Augsburga Ermedin Demirović i veznjak belgijskog Standarda iz Liega Gojko Cimirot izrazili su spremnost da pomognu svom timu u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine, koju će reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtak u Zenici igrati protiv Islanda (20.45 sati).

Zbog povreda novi selektor bh. tima Faruk Hadžibegić u ovom meču, a ni u nedjelju protiv Slovačke u gostima, neće moći računati na iskusne veznjake Miralema Pjanića i Muhameda Bešića, a gotovo sigurno ni na odbrambenog igrača Seada Kolašinca pa su tim veće šanse ovog dvojca da istrče na travnjak Stadiona “Bilino polje” u Zenici.

  • Okupili smo se jučer, danas čekamo da se kompletiramo, ali mislim da svi moramo imati zajednički cilj te da razmišljamo kao jedno. Mislim da je selektor rekao sve već i da moramo i možemo bez određenih igrača, koji su povrijeđeni.

Mislim da će prva utakmica biti veoma važna – kako dalje nastaviti kvalifikacije, ali mislim da smo svi spremni. Bez obzira ko će igrati, mislim da će dati svoj maksimum na terenu. Očekujemo vrlo dobru utakmicu i pozitivan rezultat – kazao je Cimirot.

Selektor, napominje, određuje ko će igrati, ali da je na njima da budu spremni te da daju svoj maksimum.

  • Mi smo uvijek spremni, kao igrači, da damo svoj maksimum i tako će uvijek i biti – dodao je Cimirot, koji je istakao kako je zdrav i spreman za nastupe.

Teško je, ističe, kazati da smo bolji od Islanda te da ćemo pobijediti, jer je jedino “mjerilo teren”, ali da izlaze s namjerom da daju maksimum te se nadaju pozitivnom rezultatu.

Demirović vjeruje kako s maksimalnim pristupom mogu pobijediti svakog protivnika pa tako i u četvrtak Island u Zenici te Slovačku u nedjelju u Bratislavi.

  • Čak, kasnije, i Portugal, ali je najbitnija prva utakmica. Onda nastavljamo s dobrim igrama – kazao je Demirović.

Uvjeren je kako može biti od pomoći u četvrtak.

  • Na meni je, prvo, da dam svoj maksimum i pomognem ekipi. Tu sam da pomognem i, kao što sam rekao, da dam svoj maksimum te da nastavim s dobrim igrama. Ako Bog da, da bude sve kako treba, da pobijedimo te utakmice – kazao je Demirović.

Fena

Koliko je koristan ovaj tekst?

Prosjek ocjena / 5. Broj glasova:

Članak još nema ocjena. Neka tvoja bude prva!

Kako ovaj članak smatrate korisnim...

Pratite nas na društvenim mrežama

Žao nam je što vam se članak nije svidio. Trudimo se da budemo bolji!

Pomozite nam da unaprijedimo sadržaje!

Recite nam kako možemo poboljšati sajt?

MOŽDA VAS ZANIMA
DRUGI UPRAVO ČITAJU