DESET NA DESET: Bugarska ispustila pobjedu pred gostovanje u Leskovcu! (VIDEO)

Nogometaši Bugarske nisu uspjeli ostvariti prvu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. S Mađarskom su na svom terenu remizirali 2:2. Gosti su bili nadmoćni i imali skoro 20 udaraca prema golu. Bugarska je uspjela izboriti remi od tri.

Mađarska selekcija od početka je nametnula ritam. Gosti su poveli u 10. minuti golom Martina Adama na dodavanje Soboslaya.

Bugarska je imala odgovor. U 24. minuti Delev je poravnao rezultat.

Nedugo nakon izjednačenja, domaćini ostaju s igračem manje. U 37. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je Antov. Mogli su ostati s devetoricom, ali je sudac poništio odluku o crvenom kartonu Gruevu.

Mađari su bili dominantniji u posjedu i šutu. Bugari su zabili iz jedinog udarca u 45. minuti. U drugom dijelu ostali su bez Miloša Kerkeza nakon drugog žutog kartona, pa su obje momčadi igrale s desetoricom.

U tako ravnopravnoj borbi 10 na 10 Bugarska je stigla do potpunog preokreta. Nakon prekršaja Salaja, jedanaesterac je u 79. minuti realizirao Kiril Despodov. Soboslay je imao priliku u sudijskoj nadoknadi, ali je Naumov obranio. To je Kalmar nadoknadio za podjelu bodova.

Mađarska se već plasirala na Europsko prvenstvo. Bugarska je davno ispala iz utrke, ali gostuje kod Srbije kojoj treba bod kako bi definitivno potvrdila plasman na prvenstvo Starog kontinenta. Naš tim taj meč igra u nedelju od 15 časova u Leskovcu.