Dončić ekspresno do ličnog NBA rekorda, Pelicansi nisu imali šanse

Luka Dončić je naslov najboljeg igrača Zapadne konferencije za studeni proslavio novom partijom za anale najjače lige svijeta.

Maverickse je do uvjerljive pobjede kod Pelicansa (118:97) vodio s 33 koša te 18 skokova, što mu je osobni rekord pod NBA obručima. Dodao je i pet asistencija. Dončiću je za dostizanje tih podviga na meču protiv New Orleansa trebalo samo 28 i pol minuta u igri. Za manje od tri četvrtine ubacio je 33 koša uz šut igre 9/18, dok je trice gađao 5/12, a slobodna bacanja 10/13, prenosi Index.

Time što je bio najbolji igrač osme pobjede Dallasa u posljednjih devet utakmica Dončić se još jednom upisao u NBA povijest. Naime, sa spomenuta 33 koša došao je do 600 poena u najjačoj ligi. Prije njega jedini igrač mlađi od 21 godine kojem je to uspjelo bio je LeBron James.

Jednom od najvećih košarkaša svih vremena Dončić se pridružio po još jednom kriteriju. S 33 koša Pelicansima, Slovenac je nakon prvih 20 utakmica sezone došao do prosjeka od 30,7 koševa po meču. Tako je izjednačio NBA rekord koji je držao LeBron kada je u pitanju prosjek efikasnosti nakon prvih 20 mečeva sezone za igrača do 20 godina. Prije nego što mu se Dončić pridružio, James je od 2005./2006. bio jedini kojem je to uspjelo.

Osim što je postao tek drugi član mladog “kluba 600”, Dončić je učinkom protiv Pelicansa postao i tek drugi igrač u NBA povijesti mlađi od 21 godine nakon Johna Drewa koji je na utakmici imao 33 koša, 18 koševa i pet asistencija.