DRAMA SA SRETNIM ZAVRŠETKOM: Siner poslao Đokovića u polufinale!

Srbijanski tenisač Novak Đoković plasirao se u finale posljednjeg Mastersa sezone. Nakon trijumfa nad Hubertom Hurkačem, Janik Siner slavio je protiv Helgera Runea s 2:1. Tako je u polufinale otišao s druge pozicije. Po setovima 6:2, 5:7, 6:4.

Talijan je odmah dobro ušao u meč i napravio break. Ubrzo je na semaforu stajalo 2:0. Nastavio je s osjetno boljim tenisom i još jednim breakom došao do 3:0.

Nakon toga Dankinja je zaostajala 4 gema i tek tada se upisala na semaforu za 1:4. Nekoliko gemova kasnije bilo je 1:0 u setovima za domaćeg igrača.

Dankinja nije dopustila isti početak drugog seta kao prvog. Kretalo se u nesigurnijem ritmu. Rune nije iskoristio break priliku u četvrtom gemu.

Bilo je break lopti u tom setu s obje strane. Rune je iskoristio priliku i u 11. igri oduzeo servis suparniku za izjednačenje.

U odlučujućem setu prvi je zaprijetio Siner, ali nije iskoristio dvije break lopte, a Rune je osvojio maratonski treći gem. Rune je potom zaprijetio u sedmoj igri s break lopti. Talijan je iskoristio veliku priliku u osmoj igri i stigao na prag pobjede. Iskoristio ga je kasnije.

Sutra će on i Đoković saznati tko su im suparnici nakon utakmica u crvenoj skupini. Izvjesno je da će suparnik Srbinu biti Danil Medvedev koji od 14.30 igra protiv Carlosa Alcaraza, a Zverev će se sutra od 21 sat sučeliti s otpisanim Ruboljovom.