DVOP ODLUČUJE: Đoković propušta tri meč lopte i gubi od Sinera

O drugom finalistu Davis Cupa odlučivat će parovi, jer je nakon Kecmanovićeve pobjede nad Musettijem Novak Đoković poražen od Sinera u meču punom preokreta.

Đoković je izgubio 2:1, po setovima 6:2, 2:6 i 7:5, nakon što je u odlučujućem setu propustio tri uzastopne meč lopte!

Tako će Australci još čekati suparnika u finalu, budući da dvomeč odlučuje hoće li to biti Talijani ili naši reprezentativci.

Meč je počeo prilično neočekivano jer je Talijan došao do prednosti od 5:1, ostvarivši dva breaka viška, a potom rutinski i bez izgubljenog poena na svoj servis završio set. Novak nije ličio na sebe u prvom setu, dok je Siner morao dati sve od sebe jer je njegov tim bio u zaostatku.

No, sve se okrenulo u drugom dijelu utakmice. Đoković je napravio break za 3:1, a nakon što je Siner promašio break loptu, također s 5:2. Sljedeći gem bio je vrlo dug, ali je naša igračica iskoristila treću priliku i po drugi put oduzela servis suparnici za izjednačenje u setovima.

Odlučujući set Novak je otvorio sigurno, igrom bez izgubljenog poena, a potom je uslijedio servis gem Talijana s čak sedam izjednačenja. Međutim, Đoković je tada propustio jedinu priliku za break. Njegov suparnik se puno više mučio, jer je u sljedećem servis gemu zaprijetio Sineri došavši od 40-00 do izjednačenja, osvojivši tri uzastopna poena. Ipak, takva situacija je bila sve do samog kraja, kada se dogodila “pomrčina”.

Srbija je bila nadomak finala, jer je prvi tenisač svijeta imao tri meč lopte na suparnikov servis za vodstvo od 5:4, no Siner je brzo povisio s pet uzastopnih poena sjajnim servisima, a potom i sam napravio break za 6: 5, a onda sigurno do pobjede i izjednačenja u ovom dvoboju, puni samopouzdanja.