Direktor Kantonalne bolnice u Bihaću Hajrudin Havić, potvrdio da je do eksplozije došlo i da na svu sreću nema povrijeđenih
Na odjelu mikrobiologije u Kantonalnoj bolnici u Bihaću jutros je eksplodirao autoklav.

Radi se o uređaju koji služi za izvođenje hemijskih reakcija i za sterilizaciju različitih materijala vodenom parom u medicinskoj upotrebi.

Zapalio se aparat za sterilizaciju koji nije bio u funkciji.
“Jedan uposlenik na Odjelu mikrobiologije pokušao je staviti u rad taj aparat koji je bio sklonjen, no došlo je do kraćeg spoja i manje eksplozije. Najvažnije je da niko nije povrijeđen”, rekli su iz MUP-a USK.

Pripadnici bihaćke policije izašli su na mjesto događaja.
Direktor Kantonalne bolnice u Bihaću Hajrudin Havić, potvrdio da je do eksplozije došlo i da na svu sreću nema povrijeđenih.

fokus.ba




