EL: Fener slavio u gradskom derbiju, Maccabi do važne pobjede u Kaunasu

U dvije utakmice 17. kola Eurolige, koje su igrane u ranijem terminu, poput Partizana i Virtusa, također su slavili gosti.

U istanbulskom derbiju Fenerbahçe je svladao Anadolu Efes 84:89.

Susret je odlučen u drugom poluvremenu u kojem je momčad trenera Jasikeviciusa bila bolja s 10 razlike. U trećoj četvrtini, koju je Fener dobio 16:22, zanimljivo je bilo da je Shane Larkin zabio 15 od 16 koševa domaćih.

Kod poraženih je najučinkovitiji bio Amerikanac s 28 koševa, dok je Otura dao 19. Kod Fenera Hayes 24, Kalates 17. Marko Gudurić ubacio je 8 koševa.

Efes sada ima skor 7-10, dok je Fener na 10-7.

U drugom susretu Maccabi se oporavio nakon poraza od Crvene zvezde i slavio u Kaunasu 70:78. Ključna je bila treća četvrtina koju su gosti dobili 16:29.

Josh Niebo nastavio je sa odličnim partijama i bio je najbolji kod Maccabija s 22 poena, dok je Evans ubacio 18 kod Žalgirisa.

Maccabi je sada na omjeru 10-7, dok je Žalgiris na 5-12 na dnu ljestvice.