EL: Veliko iznenađenje za Albu, učinkovit srpski bekovski duo (VIDEO)

Osim utakmica srpskih vječitih rivala, večeras su odigrane još tri utakmice 15. kola Eurolige.

Najveće iznenađenje svakako je pobjeda Albe u Berlinu nad Barcelonom 74-70.

Nije bilo naznaka za tako nešto kada su gosti u prvom poluvremenu postigli +11, no u drugom dijelu uslijedio je preokret.

Thomas je bio najučinkovitiji u pobjedi s 13 poena, uz po 3 skoka i asistencije. Timan je ubacio poen manje, uz 7 skokova i 3 završna dodavanja, a Prosida je ubacio 11 poena, čemu je dodao i po 2 skoka i asistencije.

U poraženoj momčadi najučinkovitiji je bio Nikolas Laprovitola s 15 poena, dok je Nikola Kalinić skupio 8, uz tri skoka.

Maccabi je kao domaćin pobijedio Baskoniju 89-81. Tako se Duško Ivanović nije rado vratio na mjesto gdje je prošle sezone sa Crvenom zvezdom upisao brojne važne pobjede, u dvoranu “Aleksandar Nikolić”.

Iako su na polovici utakmice uspjeli nadoknaditi zaostatak od 9 poena i povesti, to je bilo sve što su gostujući košarkaši uspjeli.

Najefikasniji u pobjedi bili su Nebo (double-double uz 11 skokova) i Webb (7 skokova) sa po 17 poena.

U poraženoj momčadi Marcus Howard ubacio je 19 poena, a naš Vanja Marinković 16 poena, uz 3 skoka.

Nakon preokreta na kraju, Virtus je slavio u Bologni nad Olympiakosom sa 69-67.

Pirejci su vodili gotovo cijeli dvoboj, imali dvoznamenkastu prednost tijekom druge i treće četvrtine, ali su popustili na samom kraju.

Najefikasniji u pobjedi bio je Kordinje s 13 poena, jedan manje ubacio je Belinelli, a srpski reprezentativac Ognjen Dobrić skupio je 10.

U momčadi Olympiakosa Larentsakis je upisao 13 poena, 2 skoka i 3 asistencije, a Fal 12 poena te po 3 skoka i završna dodavanja.