EUROLIGA: Alba bez novog skalpa, Real siguran u Ateni (VIDEO)

Osim susreta Partizana i Armanija, večeras su odigrane još dvije utakmice 13. kola Eurolige.

Efes je u Berlinu uspio slomiti otpor Albe i slaviti 97:89. Nijemci tako nisu uspjeli izboriti novi trijumf nakon onog nad Žalgirisom prije dva dana.

Turci su zaigrali bolje u prvoj trećini. Alba je odigrao sjajno drugo kolo. Dobili su ga na +10 za minimalno vodstvo na poluvremenu.

Njemački predstavnik nastavio je s dobrom igrom iu trećoj četvrtini održavajući plus na svojoj strani. Na kraju tog perioda su ga izgubili i Efes je ponovno poveo. Potom je u posljednjoj četvrtini napravio ključnu razliku za sedmi trijumf.

Predvodio ih je eksplozivni Larkin s 32 koša i 17 Dauma. U Albinoj momčadi Joanes Tieman zabio je 31 koš.

Real je slavio na gostovanju kod Panathinaikosa 90:78. Bila im je dovoljna jedna četvrtina.

Nakon neizvjesnog prvog, Madriđani su pojačali u drugom. Tada su napravili dvoznamenkasti plus. Panathinaikos je uspio doći i povesti.

Vrlo učinkovito poluvrijeme završilo je s +1 u korist Reala 46:45. Izabranici Ćusa Matea ponovno su se isfurali u trećoj četvrtini koju su dobili u svoju korist s 26:10.

PAO je pokušao u 4/4 i napravio seriju 8:0, ali to nije bilo dovoljno. Real je rutinski priveo utakmicu kraju. Najbolji kod pobjednika bio je Hezonja s 19 i 16 poena Deke. U ekipi Panathinaikosa Nan je zabio 24 koša.