EUROLIGA: Charas se osvetio Barçi, važan prekid za Armanija!

U duelima 30. kola Evrolige večeras su odigrana još dva meča, osim Crvena zvezda Meridianbet – Panathinaikos.

Fenerbahçe je kod kuće slavio protiv Barcelone sa 88:74. Iako u jednom dijelu utakmice to nije tako izgledalo.

Fener je na početku imao 7:1. Turci su sredinom prve dionice imali i +13 (19:6). Tek toliko koševa Katalonaca u prvih osam minuta utakmice.

U drugom razdoblju izabranici Šarunasa Jasikevičiusa nastavili su s dominantnom stranom. U jednom su trenutku na polovici te četvrtine bili na +25 (40:15). Na poluvremenu je bilo samo +21 za domaćine iz Istanbula.

Momčad Rogera Grimauda zaigrala je bolje u trećoj četvrtini. Nakon pola tog perioda smanjili su razliku na -15 (55:40). Do kraja te četvrtine Barcelona je zabila 29 koševa i s -25 pala na -8, prepustivši suparniku samo 16 koševa.

Barcelona je početkom četvrte četvrtine prišla na -3 (62:59), a Fener je to odbio serijom 7:0. Zatim su se vratili na dvoznamenkasti plus i lagano priveli susret kraju. Predvodili su ih Vilbekin s 18, te Kalates i Gudurić s po 13 poena. Kod Katalonaca Brizuela je imao 18 poena, a Nikola Kalinić pet.

U drugom susretu večeri Armani je bio uvjerljiv protiv Monaca 98:80.

Nakon prvih 5 minuta prvog poluvremena obje su momčadi postigle po 10 poena. Armani je u ovoj četvrtini imao minimalnu prednost. Na kraju su imali +7 (20:27)

Momčad Etorea Messine taj je višak zadržala i u drugoj četvrtini. Efikasno su ga završili i na poluvremenu u Kneževini vodili 58:44.

Armani je nastavio s dobrom igrom iu trećoj četvrtini. Tada su imali +21 (50:71). Domaćin je nakon serije 8:0 uspio smanjiti na -13 (58:71). Od tada je Armani lako održavao prednost od 15 poena za važan trijumf u play-in borbi.

Predvodio ih je Nikola Mirotić s 21 košem, a Lo je dodao 15 poena. U momčadi Monaca najefikasniji je bio Alfa Diallo sa 17 koševa i 14 Lloyda.