EUROLIGA: Repriza finala za Real, Alba prekinula niz, Armani izgubio od Partizana!

Osim utakmice između Partizana protiv Monaca i Efes-PAO, večeras su odigrana još tri susreta 12. kola Eurolige.

Alba je pobijedila Žalgiris 64:62. Uspjeli su sustići suparnike i prekinuti loš niz od šest neuspjeha u svim natjecanjima. Nadoknadili su -16 i to im je bilo prvo i jedino vodstvo na utakmici.

Momčad iz Kaunasa odmah je došla do prednosti tijekom prve četvrtine. U drugom je porasla na početku.

Alba je do poluvremena imala odgovor. Boljom drugom četvrtinom domaćini iz Berlina na odmor su otišli s -3 (38:35).

Žalgiris je u trećem uspio održati distancu. U završnici susreta Alba je vratila izjednačenje na 59:59 pred posljednje dvije minute. Na kraju su uspjeli izboriti trijumf, a Ulanovas je izostao. Junak je bio Matišek koji je zabio ključnu tricu.

Real je u gostima svladao Olympiakos 77:71 u vrlo neizvjesnoj borbi do samog kraja.

Tijekom prve četvrtine Madriđani su imali minimalnu prednost u Pireju. I drugi dio se odvijao na isti način.

Real je na poluvremenu imao +1 (37:36). Niti jedna momčad nije se uspjela značajnije odlijepiti u trećoj dionici. Repriza prošlogodišnjeg finala pripala je aktualnom prvaku i ekipi koja je trenutno u najboljoj formi.

Kao iu Kaunasu, utakmicu F4 odlučio je Sergio Ljulj, ovoga puta pogodivši dva udarca. Najbolji u Realu bio je Musa s 23 poena uz 18 poena i 10 skokova Hezonje. Kod Olympiakosa najbolji pojedinac bio je Vokap sa 17 poena. Nikola Milutinov dao je 4 poena uz isti broj uhvaćenih lopti.

U susretu Bayerna i Armanija slavili su domaćini iz Münchena nakon produžetaka.

Armani je nakon prve trećine imao blago vodstvo. U drugom, pred kraj, Bayern je zaigrao bolje. Bavarci su na odmor otišli s +5 (44:39)

Njemačka momčad bila je bolja iu trećoj trećini. Armani je četvrti otvorio s 10:3 i poveo. Ipak, ušlo se u nešto neizvjesniju završnicu.

Armani je bio u prednosti, a Bayern je Ibakinom tricom osigurao pet minuta viška.

Neizvjesnost se nastavila iu produžecima. Edwards je Bayernu donio +5 (87:82) na 1:30. Njegovi bodovi donijeli su Bavarcima ključnu prednost, dovoljnu za šestu pobjedu.

Edwards je bio taj koji je predvodio Bayern sa 32 poena naspram Ibakinih 20. U momčadi Italije Shields je postigao 26 poena.

Armani dvostruki tjedan završava u Beogradu protiv Partizana. Bayern ide u Pirej na utakmicu protiv Olympiakosa.