EUROLIGA: Vrlo efektna večer, McIntyre nedovoljno za Ivanovićeva Baskonju

Osim dvoboja Zvezde i Valencije, večeras su u Euroligi odigrana još četiri susreta 24. kola.

Bayern je nakon produžetaka svladao Basconju 112:109.

Posebno učinkovita bila je druga četvrtina u kojoj su obje ekipe postigle preko 30 poena. Bavarci +6 iz prve.

U drugom dijelu Baskonja je bio bolji u četvrtom dijelu. Tricom McIntyrea i serijom 7:0 došli su do dodatnih 5 minuta.

Weiler Beb je tricom u produžetku pogurao Bavarce do pobjede. Predvodili su ih Ibaka sa 21 i Lučić sa 17 poena.

McIntyre je imao 20 poena i 15 asistencija. Marcus Howard 27 poena.

Jedna četvrtina bila je dovoljna Fenerbahčeu na gostovanju kod Asvela.

Nakon slabog prvog poluvremena, treće su dobili s +14 za rutinski trijumf 83:73.

Scott je ubacio 26 poena za jednu stranu, a Motley 24 za momčad Fenera. Gudurić je ispunio sve stupce sa 7 koševa, 6 skokova i 5 asistencija.

U drugoj utakmici obje ekipe su postigle preko 100 poena, ali bez produžetaka.

Dvoboj dva najbolja euroligaška napada pripao je Real Madridu protiv Maccabija 106:101.

Madriđane je do pobjede poguralo +11 iz prvog dijela. Ostali su bili vrlo učinkoviti, a ekipe su postigle preko 20 koševa u svakoj. Maccabi se u posljednjoj minuti približio na 100:98, no Real je odbio taj nalet. Hezonja je zabio iz bacanja.

Bio je najučinkovitiji s 19 koševa prema 16 Musea u pobjednicima. Baldwin je ubacio 28 poena, a Colson 25.

A Olympiakos je zabio 100 poena. Sa 101:87 rutinski su slavili protiv Albe na svom terenu.

Sve je bilo riješeno u trećem dijelu. Dobili su je Pirejci s +20 i potom prednost sačuvali do kraja.

Isaiah Kenan ukupno je imao 9 trojki i 32 koša. Debitant Moses Wright pokazao se dobro s 15 poena u odsustvu Milutinova i Petruševa. Matisek i Schneider imali su po 12 poena.