FA kup: Haaland zabio pet golova, De Bruyne namjestio četiri (VIDEO)

U osmini finala FA Cupa nogometaši Manchester Cityja slavili su u Lutonu rezultatom 6:2.

Apsolutni junak utakmice je Erling Haaland, koji je za manje od sat vremena uspio postići pet golova.

Prva četiri na utakmici “namjestio” je Kevin de Bruyne, a onda je tu statistiku “pokvario” Bernardo Silva asistirajući za peti pogodak Norvežanina. Naime, već u trećoj minuti De Bruyne je poslao povratni pas u peterac, a tamo je na pravom mjestu bio Haaland za 0:1.

U 18. minuti De Bruyne ponovno šalje pas, a Haaland bježi i pogađa za 0:2.

U nastavku Haaland i De Bruyne zabili su zajednički hat-trick. De Bruyne JESTE poslao sjajan pas u okvir, Haaland je pobjegao i pucao preko vratara Tima Krula za 0:3.

U 45. minuti Ross Barkley je dodao loptu Clarku koji se namjestio i s gotovo 30 metara pogodio gredu – 1:3.

Isti igrači bili su i akteri drugog pogotka Lutona. Pogriješio je vratar Ortega, uslijedio je brz napad, Barkley je matirao Clarka za 2:3.

Ipak, nada je trajala samo tri minute. Walker je poslao fenomenalnu loptu, De Bruyne pobjegao i četvrti put svladao Haalanda za 2:4. U 58. minuti Bernardo Silva asistirao je Haalandu za nedostižnih 2:5.

Točku na i stavio je Mateo Kovačić koji je u 73. minuti postigao pogodak s 20 metara za konačnih 2:6.