FANTASTIČAN DUPL TJEDAN: Partizan stigao na -15, Armani pao u Areni!

Košarkaši Partizana pobijedili su Armani 82:69 u 13. kolu Eurolige. Crno-beli su uspeli da prebrode krizu u trećoj četvrtini. Nadoknadili su dvoznamenkasti minus i s dva trijumfa na odličan način zaokružili dvostruki euroligaški tjedan.

Crno-beli su startovali u petorci Avramović, Ponitka, Smailagić, Ledej i Kaboklo. Armani je u meč ušao u sastavu: Lo, Hall, Shields, Meli i Poythress.

Armani je postigao prvi koš na utakmici preko Loa. Crno-beli su prvu trojku na utakmici postigli preko Cabocla. Talijani su potom nešto bolje otvorili dvoboj, slavili 8:3, a Partizan ga je odmah poništio. Ipak, Milanezi su u prvih pet minuta pogodili tri trice.

Izabranici Željka Obradovića prvu trećinu bili su u zaostatku. Šuterski raspoložen bio je Caboclo s tri trice. Nakon prve četvrtine Armani je imao +5 (25:20).

Drugi poenima otvara Smailagić. Partizan je bolje počeo i nakon 9:2 poveo 29:27 pogotkom za tri kapetana Panthera. Armani je serijom 8:0 vratio prednost 35:29. To je prekinuo Smailagić. Momčad Etorea Messine nastavila je mirnom igrom i s manje grešaka održavati rezultat prije poluvremena.

Crno-beli su promašivali šuteve u pokušaju da do odlaska na odmor ostvare što bolji i aktivniji rezultat. No, istaknuli su se raspoloženi Shields s pet trica, dok su Milanezi minutu i pol prije odmora u jednom trenutku imali +9. Leday je to zaustavio bodovima.

Nakon 20 minuta najraspoloženiji je bio Caboclo sa 16 poena. Smailagić je imao 8 koševa. Shields je imao 15 poena za Armanija, a Lo sedam.

Nakon promašaja s obje strane, Shields je početkom drugog poluvremena pogodio dva šuta. Kao i na početku utakmice, Partizan je odgovorio tricom, ovoga puta Nanelija. Sredinom tog dijela utakmice talijanska momčad je nakon trice Melija došla do dvoznamenkaste prednosti 56:45. Flacadori je povisio na maksimalnih +13 u korist gostiju.

Sve je izmicalo kontroli i crno-bijeli u trećoj dionici nisu uspjeli izaći iz krize. Za osam minuta postigli su isto toliko koševa. Pred kraj četvrtine Partizan se potpuno vratio u igru. Serijom 12:0 smanjili su na -1 i 62:61 u korist suparnika pred posljednju dionicu poenima Ledaya i Panthera.

Finiš tog perioda bio je 16:2 u korist domaćina.

Flacadori i Panther razmjenjivali su koševe na početku četvrte četvrtine. Dowzer je potom doveo crno-bijele u vodstvo. Kasnije su povisili na +8 (72:64) nakon pet vezanih poena Nanellija. Potom su Leday i Panther dodali koševe za +12 (76:64) prekinuvši niz od 13:0 koji je prekinuo Tonut.

Momčad Željka Obradovića potom je iskoristila taj nalet kako bi rutinski privela susret kraju i upisala sedmu pobjedu. Točku na i stavio je Anđušić tricom.

Najbolji kod crno-bijelih bio je Panter sa 19 poena. Caboclo je imao 16, a Leday koš manje. Shields s 19 i Lo s 12 poena bili su jedini raspoloženi igrači talijanskog predstavnika.

Sljedeći protivnik Partizana u Euroligi je Žalgiris na gostovanju. Prije toga, crno-bijeli će za vikend dočekati derbi SC-a.

Partizan-Armani 82:69 (20:25, 19:19, 22:18,)