Iz Identifikacionog centra Šejkovača u Sankom Mostu ispraćeni su tabuti za Vedro Polje u Hambarinama, gdje će sutra biti klanjana dženaza bošnjačkim žrtvama.
Većina od 86 žrtava ekshumirana je na zloglasnim Korićanskim stijenama i nakon 27 godina traganja konačno će naći smiraj.
Najmlađe žrtve koje će sutra biti ukopane su Samir (Sadika) Garibović, Emir (Kemala) Đonlagić i Suad (Mehe) Kljajić. Imali su tek 19 godina. Suad Kljajić bit će ukopan s ocem Mehom.
Najstarija žrtva koja će biti ukopana ove godine je Bećir (Adema) Bešić, koji je rođen 1931. godine.
Nakon kolektivne dženaze, posmrtni ostaci žrtava bit će ukopani u različitim mezarjima, a u skladu sa željama porodica.




