Kantonalni sud u Novom Travniku posjetio je federalni ministar pravde BiH, Vedran Škobić, gdje je održan sastanak sa predsjednikom suda, Davorom Kelava sa ciljem unapređenja efikasnosti i kvaliteta rada pravosudnih institucija. Tokom posjete razgovarano je o jačanju suradnje između izvršne i sudske vlasti, sa posebnim naglaskom na bolje uslove za rad sudaca, državnih službenika i namještenika, unapređenje infrastrukture i podršku u rješavanju predmeta. U tom kontekstu, sucima su dodijeljenje nove toge, čime je dodatno naglašena važnost dostojanstva i profesionalizma u obavljanju pravosudne funkcije. Također, istaknuta je potreba za nastavkom zajedničkih aktivnosti kako bi se osigurao efikasniji i transparentniji rad pravosuđa u interesu građana.
The post Federalni ministar pravde Vedran Škobić u posjeti Kantonalnom sudu u Novom Travniku appeared first on – Info portal Bugojno.




