Fenerbahçe bolji od Olympiakosa, Asvel svladao Žalgiris

U šestom kolu Eurolige košarkaši Fenerbahçea pobijedili su na domaćem terenu ekipu Olympiakosa sa 79:77. Asvel je u Kaunasu svladao Žalgiris s 91:88 i upisao prvi ovosezonski trijumf u elitnom natjecanju.

Domaćin je otvorio utakmicu s 13:1, nakon 10 minuta igre bilo je 29:14, na poluvremenu je bilo +13, no Olympiakos se vratio u trećoj dionici. Grčka momčad odigrala je sjajno to razdoblje, dobila ga s 24:12, pa je posljednja četvrtina bila potpuno izjednačena, jer je Fener bio na +1.

U finišu se igralo koš za koš, Williams-Goss je držao Olympiakos, no utakmicu je na stranu Fenerbahčea preveo donedavni centar Panathinaikosa Paiapayanis koji je minutu prije potpuno neočekivano ubacio dvije trice i povukao Turke na +5. kraj.

No, Olympiakos se ni tada nije predavao, imali su posljednji napad za pobjedu ili produžetke, Nikola Milutonov pokušao je odvesti utakmicu u dodatnih pet minuta, ali lopta je uz zvuk sirene otišla izvan obruča.

Papajanis je ubacio 15 koševa za pobjedničku momčad, Pierre je dodao 14, a srpski reprezentativac Marko Gudurić četiri poena.

Kod Olympiakosa 19 poena Petersa, 15 Kenana, 13 Williams-Gossa i 12 našeg Milutinova.

Fener sada ima omjer 5-1, a Olympiakos 3-3.

U Kaunasu iznenađenje i prva ovosezonska pobjeda Asvela. Domaćin je imao apsolutnu kontrolu 30 minuta, no momčad Đanmarka Poceka zablistala je u četvrtoj četvrtini, slavila 19:8 i na kraju slavila.