(FOTO) Ključ bolji od Željezničara / Ibrahimović “Bili smo bolji i naš trijumf je zaslužen”

Po izuzetno toplom vremenu na prekrasnom travnjaku na stadionu Pod Lubicom u Ključu, odigran je meč 3 kola Kantonalne lige NS USK-a za sezonu 2020/21. a u kome je domaća momčad NK KLJUČ ugostila ekipu ŽELJEZNIČARA iz Bosanske Krupe.

Domaći tim, osokoljen visokom pobjedom u prošlom kolu u gostima protiv BAJER 99 rezultatom 1:4, silno motiviran i spreman za novi trijumf dočekao je nimalo naivnog Željezničara. Šef domaćina Fehim Smajić bio je svjestan da ovo neće biti nimalo slab rival, cijelu sedmicu to je govorio svojim igračima i od njih je tražio maksimalan pristup u igri i borbenost i požrtvovanje do maksimuma. KLJUČ je od prvog minuta krenuo silovito, ofanzivno i već u 3 minuti trese se „stora“ golmana gostiju Senada Hebilovića za vodstvo domaćina 1:0 a strijelac je bio Amar Islamagić koji rutinski, udarcem sa 3,4 metra šalje loptu u mrežu. Domaćin nastavlja jako i već u 6 minuti sreća je na strani gostiju jer stativa sprečava novi pogodak u mreži Željezničara.

Poslije dvadesetak minuta mnogo bolje igre domaćih, koji su imali 3,4 dobre prilike a koje nisu realizovali u 12, 17, 19 minuti Begić, Pudić, Pajić zbog nedostatka koncentracije u samoj završnici akcija, gosti su uspostavili terensku ravnotežu, imali 2 odlične šanse koje nisu realizirali Halilović i Ičanović. No, u 37 minuti izjednačenje, sjajan zgoditak za 1:1 postiže Sinan Jusić, udarcem s nekih 22-23 metra a golman domaćih bio je nemočan. Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme i sigurno u taboru domaćih nisu bili time zadovoljni.

U drugom dijelu igre viđena je još bolja utakmica i jedna i druga ekipa imale su svoje prilike, a odluka o pobjedniku pala je u samom finišu meča. U 85 minuti nova radost za domaćina, idealan centaršut s desne strane, visoko skače Admir Ibrahimović koji glavom zakucava za vodstvo od 2:1. Pri samom kraju meča, u 88 minuti novi zgoditak za domaćine, rezultat je povećan na 3:1 a strijelac je bio mladi nogometaš, koji je ušao u igru Aldin Draganović.

Nakon posljednjeg zvižduka suca Belmina Fajića domaći igrači trče u zagrljaj šefu Smajiću i Predsjedniku kluba Ameru Hajdaroviću i s njima dijele radost zbog nove trice, a koja KLJUČ dovodi na 2 mjesto na tablici, sa 6 osvojenih bodova gol razlikom plus 4 (8:4).

Vrijedna pobjeda

Po izuzetno sparnom vremenu uspjeli smo zabilježiti novi trijumf protiv nezgodne ekipe Željezničara. Utakmica je bila prava prvenstvena, bilo je dosta dobrih akcija, šuteva, odbrana vratara oba rivala ali kada se sve rezimira naša pobjeda je zaslužena i čista kao suza. Sigurno da nam ova pobjeda mnogo znači, daje nam dodatnu snagu i ulijeva samopouzdanje pred naš naredni meč protiv Omladinca-rekao je strijelac prekrasnog zgoditka Admir Ibrahimović.

Čestitam mojim igračima

Naravno da smo svi u klubu sretni zbog nove pobjede i velika tri boda. Bila je ovo veoma teška utakmica, vrijeme je bilo protiv nogometa ali ja sam ipak zadovoljan igrom koju su pružili naši igrači. Igrali su borbeno, požrtvovan, trčali, borili se protiv nezgodnog rivala koji je odigrao dobro i zato čestitam svim igračima koji su nastupili u ovom meču, kao i stručnom štabu koji je dobro vodio ekipu svih 90 minuta-rekao je Predsjednik NK KLJUČ Amer Hajdarović.