Francisco u šoku napustio Arenu: Novi poraz Partizana!

U 26. kolu Eurolige košarkaši Partizana poraženi su od Bayerna rezultatom 78:79.

U prvom dijelu bilo je izjednačeno, izmjenjivali su se bodovi, u domaćoj momčadi bili su raspoloženi Nanelli i Panther, a s druge strane kapetan Bayerna Vladimir Lucić držao je svoju momčad u životu.

Ipak, Bayern je u ovim dijelovima utakmice pokazao više želje, bili su šuterski raspoloženi, Caboclo je promašio tricu, a s druge strane Edwards je donio nove bodove gostujućoj momčadi. Pantera se dobro razigrala, već je ubacila drugu tricu, au nastavku je Danko Branković pogodio iz penala nakon prekršaja Pantere, a zatim je Nanelli postigao lagane poene. Bayern je na kraju prvog dijela vodio 23:26.

Bayern je bolje ušao u drugo poluvrijeme, Obst je pogodio nakon ofenzivnog skoka za tri poena. Dugo je bilo izjednačeno i u ovoj dionici, no sjajni Kaminski tricama je preokrenuo ovaj dio igre i doveo Black i Viennu u vodstvo od šest poena. Ipak, gosti su uspjeli smanjiti rezultat te se na poluvrijeme otišlo rezultatom 45:41 u korist Partizana.

Crno-beli su drugo poluvreme započeli greškama Nanelija i Jaramaza, Gifaj je bio precizan za dva, a Panter je postigao još jednu trojku za Partizan. Crno-bijeli su uspjeli održati prednost, a ubrzo su tricom Nanellija stvorili i dvoznamenkastu prednost. Ipak, Bayern se uspio približiti, a rezultat na kraju treće dionice glasio je 63:59.

Posljednji dio počeo je loše i za jedne i za druge, Jaramaz je zabio uz faul i zadržao prednost od četiri poena. S druge strane, Bayern je držao Ibaku na životu, ali je kapetan Kavin Panther bio najbolji kada je trebao voditi napad svoje momčadi. No, Francisco pogađa tricu, potom Avramović gubi loptu, a Ibaka zakucavanjem dovodi do izjednačenja, nakon čega je trener Obradović bio prisiljen tražiti timeout.

Douzer je pogodio dvojku, a onda je uslijedio neuspješan napad Bayerna. Ipak, Douzer je postigao nove poene, sve je izgledalo da će crno-bijeli dobiti ovaj susret, no Francisco je u zadnjim sekundama pogodio tricu i donio veliku pobjedu svojoj momčadi.

Kevin Panter bio je najefikasniji u momčadi Partizana s 22 poena, Kaminski je ubacio 14, uz sedam skokova, a po 10 su ubacili Douzer i Nanelli.

Kod gostiju Francisco 20, Ibaka 14 poena.