FURIOZNA UTAKMICA: Maltežani potopljeni, Srbija bez poraza do osmine finala

Srpski vaterpolisti pobijedili su Maltu 21:4 u posljednjoj utakmici grupne faze Europskog prvenstva u Hrvatskoj. Naši su već osigurali prvo mjesto u skupini i dvoboj s Francuskom u osmini finala.

Po četvrtinama (5:0, 6:1, 5:1, 5:2)

Srpski tim je od samog početka krenuo agresivno. Nametnuli su ritam i bili uvjerljivi. Prvu trećinu završili su s pet pogodaka.

Seriju golova momčad Uroša Stevanovića nastavila je i u drugoj trećini. Nakon što su primili osmi gol, Maltežani polovicom četvrtine postižu prvi na utakmici. Puno brži od Izraela u prvoj utakmici Dupina na prvenstvu. To nije pokolebalo našu momčad koja je nastavila dominirati terenom. Na poluvrijeme se otišlo s +10.

Drugi pogodak na utakmici Maltežani su postigli tijekom treće četvrtine. Srbija drži ravnopravan ritam igre. Trebale su joj tri minute u četvrtoj četvrtini da postigne prvi pogodak u trećini. Malta je i tamo uspjela zabiti gol, 2. Srbija se zapalila.

Osmina finala s Gaelic Roostersima na rasporedu je sutra. Pobjednik će u četvrtfinalu ići na Mađarsku.