Kineski GAC je ovog proljeća na Sajmu automobila u Pekingu predstavio Trumpchi Yue 7 SUV, čija je prezentacija upravo održana, otvorene su narudžbe, ali nisu otkrivene sve specifikacije i cijena. Treba podsjetiti da GAC samo u Kini nastupa s brendom Trumpchi. GAC Trumpchi Yue 7 ima okvir integriran u karoseriju, zračno ogibljenje, adaptivne amortizere i tri blokade diferencijala. Dolazak na tržište planiran je u septembru.
Kao što i priliči SUV-u, Yue 7 se može pohvaliti robusnim izgledom, koga određuju pravougaona karoserija, impozantni branici, masivni lukove točkova i vrata prtljažnika na šarke s mogućnošću da prime rezervnu gumu ili “ruksak”. S obje strane glavnih farova nalaze se kvadratni LED dijelovi raspoređeni u stupce. Farovi su dodatno povezani trakom, koja umjesto uobičajenog amblema ima veliki “GAC” logo.

Zadnja svjetla su dizajnirana u obliku pješčanog sata. Novi model je opremljen sistemom autopilota s lidar senzorom iznad vjetrobranskog stakla. SUV je dug 5.045 mm (uključujući rezervnu gumu), širok 2.004 mm, visok 1.933 mm, s međuosovinskim rastojanjem od 2.900 mm. Kreće se na 20-inčnim felgama, a klirens iznosi čak 310 mm. Prilazni ugao je 30 stepeni, ugao udaljavanja 33 stepena, dok kapacitet prtljažnika još nije objavljen.

U kabini sa pet sjedišta, ispred vozača je postavljena instrument koja se sastoji od tri mala ekrana, uključujući kompas i off-road parametre. Očitavanja se dupliraju na uskom displeju koji se proteže gotovo cijelom širinom instrument table, postavljenom uz vjetrobransko staklo. U sredini se nalazi glavni 15,6-inčni tablet multimedijalnog sistema kojeg pokreće vještačka inteligencija.

Ispod multimedijalnog ekrana osjetljivog na dodir nalazi se red fizičkih dugmadi. Tu su i tasteri na vrhu dvospratnog tunela, zajedno s velikim brojčanikom, bežičnim punjačom i držačima za čaše. Frižider je skriven u naslonu za ruke između sjedišta. Otvorena polica nalazi se ispred suvozača. Postoje i odvojeni držači za telefon. Sjedala su grijana, ventilirana i imaju funkciju masaže. Lista opreme također uključuje audio sistem s 20 zvučnika.

GAC Trumpchi Yue 7 je plug-in hibridni SUV s pogonom na sva četiri točka. Pogonski sklop uključuje 1,5-litarskog turbobenzinca (170 KS), ali kompanija još nije objavila nikakve detalje o električnoj komponenti. Izvještaji kineskih medija ukazuju na to da dva elektromotora u verziji sa pogonom na sva četiri točka proizvode kombinovanu snagu od 400 kW (544 KS). SUV će biti dostupan s baterijama kapaciteta 28,3 kWh, 38,88 kWh ili 45,97 kWh.
The post GAC Trumpchi Yue 7: Robusni izgled i neobični enterijer appeared first on Prvi BH auto magazin.



