GDJE JE SVE POČELO: Novak se prijavio za jedan od svojih najdražih turnira, ima priliku srušiti rekord bivšeg trenera!

Organizatori masters turnira u Miamiju objavili su preliminarni popis sudionika za ovu godinu, a predvodi ga prvi tenisač svijeta Novak Đoković.

Turnir će trajati od 17. do 31. ožujka, a uz Đokovića svoje sudjelovanje potvrdili su i svi ostali tenisači koji trenutno zauzimaju TOP 10 mjesta na ATP listi.

Đoković je dosad u karijeri osvojio šest naslova na ovom turniru, dijeleći prvo mjesto sa svojim bivšim trenerom Andreom Agassijem, pa će sada imati priliku ostaviti ga iza sebe i osamostaliti se na čelu liste prvaka svijeta. drugi Masters sezone.

Svojedobno je Novak na ovom turniru osvojio prvi masters naslov u karijeri svladavši Argentinca Guillerma Cañasa, koji je prije toga eliminirao Rogera Federera s 3:0 (finale se ipak igralo na tri dobivena seta). Novak je, pak, 2007. u četvrtfinalu ostvario prvu pobjedu u karijeri nad Rafaelom Nadalom.

Novak na ovom turniru nije igrao od 2019., čemu je uvelike pridonijela zabrana ulaska u SAD jer se nije cijepio protiv koronavirusa.