Gimnastičarke KRSG Sloboda uspješne na turnirima u Mađarskoj i Vogošći

Proteklog vikenda, u subotu 21.09.2019. gimnastičarke kluba ritmičke gimnastike ”Sloboda” su učestvovale na dva turnira. Jedna ekipa učestvovala je na međunarodnom turniru ritmičke gimnastike ”IX. JASZ KUPA” u Mađarskoj.

Na međunardnom turniru u Mađarskoj učestvovalo je 360 gimnastičarki iz raznih evropskih zemalja. Naše gimnastičarke su nastupale u individualnim vježbama i imale jaku konkurenciju, međutim one su veoma dobro uradile svoje vježbe te su osvojile 8 medalja.

Ekipa koja je predstavljala KRSG ”Slobodu” u Mađarskoj činile su Belma Mešić, Nejla Muradbegović, Amila Bećirović, Elena Lončar, Esma Huskanović, Amna Selimović i Sara Muradbegović.

—————————————————————————————————————————

Druga ekipa KRGS ”Slobode” predvođena trenericom Vanessom Tinjić je učestvovala  na međunarodnom turniru ”Ševala Mujić” u Vogošći i osvojila 4 medalje u grupnim i individualnim vježbama.

Na ovom turniru je također učestvovalo 200 takmičarki iz nekoliko evropskih zemalja.

gimnasticarke u vogosci sa medaljama u individualnim vjezbama

U individualnim vježbama medalje su osvojile:

– Noemi Stjepić, srebrena medalja

– Mela Jašarević, zlatna medalja

– Lana Ćustendil, zlatna medalja

Lana Petric je također nastupala u individualnim vježbama te osvojila odlično četvrto mjesto.

11. Amina Đulović

Sljedeći vikend, 28.09.2019. klub ritmičke gimnastike ”Sloboda” organizuje osmi po redu međunarodni turnir ”Slines Cup – Tuzla 2019”. Ove godine turnir je posvećen 100. godišnjici RSD ”Sloboda”. Turnir će se održati u SKPC ”Mejdan” od 10:00 do 21:00, ulaz je besplatan i svi su dobrodošli!

KRSG ”Sloboda” će u narednom periodu učestvovati na turnirima u Lvivu (Ukrajina), Arad (Rumunija), Sofia (Bugarska).