Girona je trijumfirala i popela se na vrh ljestvice

Girona je u 9. kolu španjolske La Lige u gostima pobijedila Cadiz rezultatom 1:0.

Od 13. minute, nakon konzultacije VAR-a, Cadiz je igrao s igračem manje. Darwin je dobio crveni karton zbog prekršaja koji je napravio.

Girona je u nastavku bila očekivano agresivnija, imala je devet udaraca, iako niti jedan nije išao u okvir gola, dok je Cadiz uputio jedan od tri prema golu gostiju, ali bez uspjeha.

Nakon povratka na teren nastavila se slična igra, a Girona je povela u 59. minuti. Garcia je primio loptu i prošao obranu domaćih te precizno poslao loptu u donji desni kut.

Do kraja utakmice rezultat je ostao nepromijenjen.

Girona je nakon ovog susreta prva, ako pobijede Real i Barcelona, ​​a ne dođu li do bodova, Girona će ovo deveto kolo La Lige završiti kao prva. Cadiz je izjednačen na 11. mjestu.