GLASOVANJE JE BLIZU: FIFA izabrala najbolje, tko će ponijeti nagrade?

Već u prosincu Svjetska nogometna federacija objavila je finaliste za nagradu The Best za najbolje sportaše u 2023. godini.

Leo Messi osvojio je Ballon d’Or koji dodjeljuje France Football. U finalu je i za ovu nagradu. Uz Erlinga Haalanda i Kyliana Mbappea. City je osvojio Ligu prvaka, Argentinac je prešao u MLS, a saga oko Francuzova prelaska u Real se nastavila.

Pep Guardiola u konkurenciji za najboljeg trenera. Sa Cityjem je osvojio Ligu prvaka, Svjetsko klupsko prvenstvo, Premier ligu i FA kup. Uz njega, u užem izboru je i Luciano Spalletti koji je Napoliju donio dugo očekivani Scudetto. U izboru je i Simone Inzaghi koji sada vodi Lazio.

Što se tiče najboljeg golmana, pojavljuju se imena Thibauta Courtoisa (Real), Yasina Bonue (Seville/Al Hilal) i Edersona (Manchester City). Glasovanje će biti organizirano 15. siječnja.