Delegacija Kantona Sarajevo danas je položila cvijeće na mjesto masakra na mjesnom mezarju u naselju Boljakov Potok, kako bi odala počast ubijenim sugrađanima.
Prije 32 godine, tokom dženaze Fatime Jusić, s položaja srpske vojske iz Nedžarića ispaljene su dvije granate na pomenuto mezarje, što je rezultiralo smrću devet osoba i ranjavanjem 20 naših sugrađana.
Ubijeni su: Asim Cvrk, Meho Čakarić, Alija Čaušević, Imšir Kerla, Mustafa Karajčić, Ibrahim Šehović, Ramo Veljan, te dvije N.N. muške osobe. Ožiljci od ovog događaja još uvijek guše naše duše, jer se voljeni ne zaboravljaju.
Istaknuto je i da se ne smiju zaboraviti patnje civila Sarajeva i torture tokom četverogodišnje opsade grada.
Pored kantonalne delegacije, porodica i prijatelja ubijenih, tužnoj godišnjici prisustvovale su delegacije Grada Sarajeva, Općine Novi Grad, Mjesne zajednice i predstavnici Unije civilnih žrtava rata KS.
Izvor: ( www.tvsa.ba / TNTPortal.ba )




