GOLOVI PADALI KAO KIŠA U LONDONU: Chelsea i City remizirali u “ludom” derbiju! (VIDEO)

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja remizirali su na Stamford Bridgeu rezultatom 4-4, u utakmici 12. kola Premier lige.

Malo je reći da je ovaj dvoboj opravdao epitet derbija. Igralo se po klasičnom londonskom vremenu, cijelu je utakmicu pratila kiša iz vedra neba, ali je pratila i kiša golova. Kad se svemu tome pridodaju brojni preokreti, kao i drama na kraju, nema se što više tražiti od jedne nogometne utakmice.

Haaland je doveo goste u vodstvo iz jedanaesterca u 25. minuti, no do kraja poluvremena Thiago Silva u 29. i Gallagher u 37. minuti preokrenuli su utakmicu.

Rezultat je ponovno poravnao Manuel Akanyi u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je nakon preciznog ubačaja Bernarda Silve glavom matirao vratara Chelseaja.

City je prednost (3-2) vratio na svoju stranu odmah na početku drugog poluvremena, kada je Haaland pogodio iz igre, nakon izvrsne akcije koju je nadovezao i dobio lakši dio posla.

U 67. minuti na 3-3 izjednačio je Nicholas Jackson koji se našao na odbijancu nakon snažnog pokušaja Gallaghera.

Bila je to vrlo dramatična završnica s puno prilika, a vodstvo od 4:3 Cityju je donio Rodri nakon udarca iz daljine, nakon čega se lopta odbila na putu do gola i promijenila smjer te u 86. prevarila vratara Sancheza. minuta.

Deleko je ipak bio kraj. Pogodak je postignut i u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, kada Ruben Dias nije uspio zaustaviti suparnika na drugačiji način pa je promašio jedanaesterac uz prekršaj u šesnaestercu svoje momčadi, a siguran strijelac bio je Cole Palmer. Počelo je pogotkom iz jedanaesterca za City, završilo na isti način i na istoj strani, no sada je tu bio vratar Ederson.

Time je postavio konačan rezultat, iako je igra bila dinamična do posljednjeg sučevog zvižduka.

City je tako zadržao prvo mjesto s 28 bodova, dok su Modri ​​tek deseti sa 16 bodova.