Golovima Ubiparipa Tuzla City pobijedio ekipu Borca

U susretu 3. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je ekipa Tuzla Cityja pobijedila banjalučki Borac rezultatom 2:1 (0:0).

U prvom poluvremenu igra je bila nezanimljiva. Domaći gotovo da nisu ozbiljnije ugrozili gol Banjalučana koji su, s druge strane, u dva navrata ozbiljno zaprijetili domaćem vrataru, Aziru Muminoviću.

U 24. minuti Stojan Vranješ je vrlo dobro šutirao, ali je lopta koji centimetar otišla pokraj stative.

Šest minuta kasnije Marko Mirić imao je dobru poziciju na desnoj strani, ali je sa desetak metara vrlo loše šutirao i prilika je propala.

U nastavku su domaći zaigrali agresivnije. Petnaestak minuta trajala je opsada gola Borca, a u 63. minuti Tuzla City dolazi do vodstva.

„Slalom“ Saida Husejinovića pred šesnaestercem gostiju prekršajem je zaustavio Nemanja Janičić i dosuđen je slobodan udarac. Preciznim i neodbranjivim udarcem sa 17 metara Vojo Ubiparip je savladao golmana Mladena Lučića za vodstvo od 1:0.

Radost ekipe iz Simin Hana, međutim, trajala je svega tri minuta. „Glavomet“ u 16-ercu domaćih okončao je Janičić prebacivanjem lopte do Stojana Vranješa koji je volej udarcem loptu poslao uz samu stativu nemoćnog Muminovića i izjednačio rezultat.

U 75. minuti Ajdin Nukić imao je „zicer“ za novu prednost „plavih“, ali je Lučić izvrsno intervenisao spriječivši pogodak. Isti igrač u 82. minuti dobro je šutirao s desna, a lopta je za koji centimetar prošla pokraj udaljenije stative.

Minutu kasnije susret je odlučen. Nakon nabacivanja Ivana Sesara s desne strane, Ubiparip je glavom prevario golmana Borca i ekipi trenera Milenka Bošnjakovića donio vrijedna tri boda.

Istina, u 90. minuti Vranješ je lobovao drugog golmana, Nevresa Fejzića, ali je lopta pogodila stativu i gosti su Tuzlu napustili praznih šaka.