Općinski sud u Sarajevu je osudio Hamdiju Kocića na godinu dana uslovne kazne, pod optužbom da je na 11. juli prošle godine pjevao pjesme koje veličaju ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana i njegove “Tigrove” te vrijeđao žrtve genocida u Srebrenici.
Iz Općinskog suda u Sarajevu su za Detektor potvrdili da je Kocić osuđen na uslovnu kaznu od godinu dana, sa provjerom od tri godine, zbog izazivanja narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti.
Po optužnici, Kocić je 11. jula 2023. godine na ulici Nikole Šopa, s namjerom da izazove narodnosnu i vjersku mržnju i netrpeljivost, uzvikivao i psovao Srebrenicu, dok su se istog dana vršili ukopi posmrtnih ostataka žrtava genocida.
Optužen je i za pjevanje pjesama koje veličaju ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana i njegove “Tigrove” te vrijeđanje žrtava genocida u Srebrenici, pokazujući rukama prema građanima koji su bili na prozorima zgrade.
Ova presuda nije moguća za žalbu.
Objava Hamdija Kocić osuđen na godinu dana uslovne kazne zbog vrijeđanja žrtava genocida pojavila se prvo na Sarajevska sehara.
Izvor: ( sarajevskasehara.com / TNTPortal.ba )




