Historijski uspjeh Mostar SG: Uradili smo ono po šta smo i došli

Ekipa Mostar SG sinoć je u Sloveniji ostvarila historijski uspjeh, te remijem rezultatom 1:1 u utakmici sa KMF Ekonomac Kragujevac osvojila treće mjesto u Grupi 1 Glavne faze Lige evropskih prvaka.

Mostarci su na ovaj način izborili nastup u Elitnu rundu UEFA Lige prvaka, što znači da će BiH prvi put poslije 2013. godine imati ekipu u Elitnoj rundi.

– Uradili smo ono po šta smo i došli. Bilo je velikih povreda, ali cilj je bio isti- proći dalje- rekao je povodom historijskog rezultata svoje ekipe Amel Bajgorić, predsjednik Mostar SG.

Kapiten Mario Aladžić je na samom kraju prvog poluvremena postigao jedini gol za našu ekipu, dok je strijelac za ekipu Ekonomca bio Digić i to u 32. minuti utakmice.