Hrabra djeca Mege velikim preokretom do pobjede nad Zvezdom u Areni!

hrabra djeca mege velikim preokretom do pobjede nad zvezdom u areni!hrabra djeca mege velikim preokretom do pobjede nad zvezdom u areni!

Košarkaši Mege napravili su veliko iznenađenje u 24. kolu regionalne ABA lige svladavši na gostovanju u beogradskoj Areni Crvenu zvezdu rezultatom 89-83.

Pobeda dobija na značaju jer su mladi košarkaši Mege veoma hrabrom igrom u poslednjoj četvrtini došli do velikog preokreta.

Nakon izjednačenog uvodnog dijela utakmice i izmjena u vodstvu gosti su prvi došli do značajnije prednosti. Nakon serije 9-0, Mega je nakon poena Jelavića povela 24-15.

Teodosić je minutu i 11 sekundi do kraja četvrtine pogodio tricu za 24-15, što je bio i konačan rezultat nakon prvog poluvremena jer je posljednja minuta bila u znaku promašaja.

Tricom Jelavića Mega je nakon minutu i pol igre u drugoj četvrtini vratila +9, ali su crveno-bijeli potom postupno smanjivali zaostatak, sve dok Gedraitis nije pogodio skok za izjednačenje (36-36). nešto više od četiri minute prije kraja poluvremena..

Odmah je uslijedila trica Hanga nakon koje momčad Yanisa Sferopoulosa više nije ispuštala prednost. Na poluvremenu je nakon serije 6-0 Ilića i Lazarevića na kraju vodio 48-41.

Nakon minute igre u drugom dijelu Ilyasolu je pogodio tricom i otvorio dionicu poenima, ali je Nemanja Nedović odmah uzvratio istom mjerom. Nakon novih poena Ilyasolu Mega približila se na 51-48, ali više nije mogla.

Nakon još jedne trice Hanga, crveno-bijeli su nakon nešto više od 4 minute igre u trećoj dionici došli do prve dvoznamenkaste prednosti (61-50), no momčad trenera Baraća uspjela je izdržati i poražena na poluvremenu. kraj četvrtine respektabilnim rezultatom 69-61., nakon poena Miljenovića, koji se pokazao vrlo značajnim.

Odmah na početku posljednje dionice Gedraitis je ubacio tricu, ali je uslijedio period igre u kojem je Mega bila bolja. Uslijedio je veliki Megin niz od 13-2, prvo je Ilyasola tricom izjednačio na 74-74, a onda je vrlo raspoloženi Filip Jović donio potpuni preokret.

Hanga je na to odgovorio tricom, ali nešto kasnije i on je bio krivac za potez utakmice, kada ga je mladi Đurišić sjajno matirao u kontri.

Na kraju je mladim košarkašima Mege ostalo dovoljno snage za potpuni preokret, au pretposljednjoj minuti Jelavić je prvi pogodio dodatnim bacanjem, dok je Đurišić tricom otklonio gotovo sve dileme za vodstvo 88-80. s minutom i 13 sekundi do kraja.

Najučinkovitiji u pobjedi bio je Stefan Miljenović sa 16 koševa, koji pomalo za njega netipično nije popunjavao ostale statističke stupce.

Andrija Jelavić upisao je 13 poena, 5 skokova i asistencija, dok je Uroš Plavšić skupio 10 poena, 7 skokova i 2 završna dodavanja. U završnici su se istaknuli Nikola Đurišić koji je na kraju imao 9 poena, 3 skoka i 4 asistencije, kao i Filip Jović koji se zaustavio na učinku od 8 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

U Zvezdi je Adam Hanga postigao 17 poena, a samo je Nemanja Nedović imao 15 poena i 7 asistencija.

Crveno-bijeli sigurno ostaju na vodećoj poziciji tablice s učinkom od 20 pobjeda i 4 poraza, ali nisu ni matematički osigurali prvo mjesto uoči doigravanja. S druge strane, Maggie ova pobjeda puno znači jer je učinkom 14/10 sačuvala šanse za prednost domaćeg terena u doigravanju.