Hrvatskoj samo bod u Azerbejdžanu

Iako su izabranici Zlatka Dalića imali vodstvo i veliki broj prilika, nisu uspjeli da osvoje sva tri boda, pa su sebi zakomplikovali stvari u grupi.

Već u uvodnih nekoliko minuta Hrvatska je imala dva zicera, ali Rebić dva puta ne uspijeva iz izglednih siutacija postići pogodak.

Dobro otvaranje reprezentaciji Hrvatske isplatilo se već u 11. minuti, kada je jedan domaći igrač skrivio penal, a Luka Modrić sigurno pogodio za slavlje viceprvaka svijeta.

Nikola Vlašić je imao dva udarca do kraja prvog dijela, no rezultat se nije mijenjao, a gol koji je postigao Nazarevo za domaće u 45+ poništen je zbog ofsajda.

U nastavku je poništen još jedan gol Azerbejdžanu, koji je do kraja uspio da se spasi poraza. Khalilzada je majstorski prošao kroz odbranu Hrvatske i matirao Livakovića za 1:1. Mogli su iz kontri Azerbejdžanci i do pobjede, ali ostalo je 1:1.

Azerbejdžanu je ovo prvi osvojen bod u kvalifikacijama za EP, dok je Hrvatska nakon pet kola prva s 10 bodova, Mađarska ima devet i utakmicu manje, Wales i Slovačka po šest bodova.