HUMSKA NEOSVODIVA TVRĐAVA: Jedanaesterac i dva poništena gola Mijatovića, Partizan opet lider na tabeli! (VIDEO)

Nogometaši Partizana pobijedili su Crvenu zvezdu rezultatom 2:1 u 171. vječnom derbiju. Iskoristili su prilike i slavili protiv vječitog rivala koji je prije ovog susreta uspio nadoknaditi 6 poena minusa i povesti. Ovaj susret 9. kola prvotno je bio planiran za kraj rujna, ali je odgođen zbog Dana žalosti.

Obje momčadi od početka su pokušavale biti agresivne, ali u isto vrijeme s puno prekršaja. U 10. minuti crno-bijeli su imali prvu polupriliku. Glazer je boksao loptu koju je poslao Natho, a Belić je tada bio neprecizan. Domaćini su nastavili pokušavati.

U 18. minuti Partizan je propustio najbolju priliku. Prvo je pucao Natho, a onda nakon pogreške Zvezde Saldanha pucao ravno u Glazera. Prvi konkretniji pokušaj Zvezda je imala tek tri minute kasnije. Jovanović je zaustavio udarac Mijatovića.

Mladi napadač Zvezde postigao je pogodak u 26. minuti, koji mu je poništen zbog prethodnog ofsajda.

Potom je u 29. minuti Marković blokirao udarac Kataija. Bili su to trenuci naleta crveno-belih. U 31. minuti izabranici Baraka Bahara imali su još jednu izglednu priliku. Katai je imao ubačenu loptu s gol-crte, a onda je Marković spriječio siguran pogodak Olainke. U 36. minuti Bukari je pucao pored gola.

Uzbuđenja pred golom Glazera bilo je u 37. minuti kada su crno-bijeli tražili jedanaesterac zbog prekršaja Rodića nad Stojkovićem. Nakon provjere VAR-a dobili su, a Bibras Natho je u 40. minuti pretvorio u vodstvo.

To je bio rezultat prvog dijela.

Drugi je počeo bakljadom navijača Zvezde, zbog čega je sudac nakratko prekinuo utakmicu dok se vidljivost ne poboljša. Hwang je potom u 54. pucao ravno u vratara Jovanovića. Zahid je potom za malo neprecizan donio 2:0 crno-bijelima.

U 62. minuti Katai iz šesnaesterca puca preko grede. Partizan to kažnjava i vodi s 2:0. Strijelac je bio Mateusz Saldanja nakon proigravanja Zahida.

Mogla je Zvezda smanjiti na 2:1, no Jovanović je zadnjim udarcem glavom zaustavio udarac Mijatovića. Ipak, crno-bijeli su kasnije prepolovili prednost. U 71. minuti Endiaye je zabio nakon ubačaja Bukarija.

Izvrsnu priliku za 2:2 imao je Kanga. Jovanović mu je obranio slobodan udarac u 79. minuti.

Nikolić je tada bio neprecizan. U 85. minuti Zvezda je izjednačila, ali je još jedan pogodak Mijatovića poništen zbog ofsajda. Dodano je sedam minuta sudačke nadoknade. Nije bilo golova.

Crno-beli sada imaju 47 bodova i na odmor odlaze s bodom više od večitog rivala.

Nakon zimske pauze Partizan gostuje kod Javora, a Zvezda dočekuje Voždovac.

Partizan – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Natho (p.) 40′, Saldaña 66′ – Endiaje 71′

Partizan: Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić, Belić, Stjepanović, Kalulu, Natho, Zahid, Saldanja

Crvena zvijezda: Glaze, Nedeljković, Spajić, Dragović, Rodić, Mijailović (od 46′ Kanga), Hwang, Bukari, Katai, Olajinka (od 46′ Lucić), Mijatović