ISPRED MONAKA I ARMANIJA: Još jedna stotka, Partizan protutnjao Železnikom

Košarkaši Partizana ostvarili su sedmu pobjedu u ABA ligi. Vrlo su uvjerljivo svladali FMP na gostovanju u 10. kolu sa 105:61. Od početnih 4:0 za domaćina jedna momčad je egzistirala na parketu. Gosti u dobrom raspoloženju dočekuju dvostruki tjedan Eurolige.

Crno-beli su startali u petorci: Jaramaz, Panter, Ponitka, Ledej i Kaboklo. FMP je počeo u sastavu: Walker, Austin, Matović, Stepanović i Pavićević.

Utakmica je počela udarcem Stepanovića. Isti šut promašio je Leday za Partizan u prvom napadu. FMP je počeo sa 4:0, a prvi pogodak za crno-bele postigao je kapiten Pantera. Uslijedila je serija od 18:0 do 18:4 Partizana.

Nakon više od sedam minuta bez koša Hugo Besson pogodio je slobodna bacanja. Sa +13 crno-bijeli su ušli u drugu dionicu.

Otvorio je Tristan Vukčević zakucavanjem. Serija 7:0 za maksimalnih +20 (30:10). FMP je ponovno imao prazan niz za novu visoku seriju crno-bijelih 13:0 i +26 pred poluvrijeme (36:10). A onda je prekinuta udarcima Stepanovića. U prvih 15 minuta FMP je postigao samo 12 poena.

Partizan je za poluvrijeme postigao preko 50 poena. Prešli su i granicu +30. FMP je ubacio samo tricu iz 11 pokušaja uz samo 4 pogođene dvojke. Crno-bijeli nisu briljirali ni za tri, ali za dva su bili gotovo neizostavni. Na poluvremenu se istaknuo Naneli s 11 poena, po 10 Koprivica i Vukčević.

Watson je drugi dio susreta otvorio gem poenima. Na drugoj strani precizan je bio Smailagić. Momčad Željka Obradovića nastavila je povećavati razliku. Četiri minute prije kraja treće četvrtine bilo je +43 i Partizan je ponovio sličnu igru ​​kao protiv Borca. Na kraju se postavilo pitanje kojom će razlikom crno-bijeli pobijediti i hoće li prijeći stotku.

U tri četvrtine postigli su 80 poena. U njemu je FMP bio najefikasniji, ali je dosad zabio samo 33 koša.

Watson je postigao prvi poen u posljednjoj četvrtini. FMP je tada nešto bolje krenuo u tom razdoblju, samo pokušavajući koliko-toliko ublažiti preveliki razmak. Usledio je kratak dah i crno-beli su prešli 100 bodova, treći put ove sezone. Te bodove postigao je mladi Savo Drezgić.

Kod pobjednika Vukčević, Panter i Koprivica ubacili su po 16 poena.

U momčadi FMP-a Živanović je imao 12 poena, a Besson i Watson po 10.

U dvostrukom tjednu Eurolige Partizan očekuju dvije utakmice u Beogradu protiv Armanija i Monaca. FMP idući tjedan gostuje u Podgorici.

FMP-Partizan 61:105 (10:23,9:30,14:26,28:26)