IZGUBILA OD ZVIJEZDE: Mega ubjedljiva protiv Igokee!

Košarkaši Mege u 13. kolu ostvarili su šestu pobjedu u ABA ligi. Večeras su na svom terenu bili bolji od Igokee sa 92:76. Prekinuli su niz od tri uzastopna neuspjeha.

Mega je imala nešto bolji start. Igokea je u prvoj četvrtini poravnala rezultat. Zatim je ona preuzela vodstvo. Prvu dionicu gosti su završili s +5.

U drugoj četvrtini također se vodila neizvjesna borba. Mega s +4 odlazi na odmor nakon 20 minuta (41:37). Igokea se mučila za dva, ali je imala dvije trice više od domaćina.

Đurišić je imao 10 koševa za domaće, a Mudi 13 za goste.

U trećoj dionici Mega povećava vodstvo na maksimalnih +17 (57:40). S takvim su rezultatom ušli u posljednju četvrtinu.

Igokea je agresivno krenula u taj dio utakmice, želeći smanjiti rezultat i učiniti utakmicu zanimljivijom. Mega je odbila taj početni nalet. Izabranici Marka Barca uspjeli su utakmicu privesti kraju.

Kod pobjednika najbolji je bio Miljenović koji je ubacio 24 poena uz Topićevih 18.

Marić je u timu Igokee postigao 14 poena.

U 14. kolu Mega ponovo igra na svom parketu protiv Cedevita Olimpije. Sljedeće subote Igokea ugošćuje lidera Crvenu zvezdu Meridianbet.