Jesenji derbi u Srebreniku bez pobjednika/ Gradina i Seona odigrali 1:1

Jučer je u Srebreniku priređen nogometni praznik, a pobijedio je nogomet!

U veličanstvenoj atmosfer u prisustvu oko 1500 navijača oba tima, odigran je derbi 11. kola Druge lige FBiH grupa sjever. Susrele su se dvije vodeće momčadi na tablici.

Trenutno drugoplasirana ekipa OFK Gradina u svom nogometnom hramu ugostila je prvoplasiranu ekipu na tablici izvanredni tim FK Seona, a utakmica je bila istinski nogometni ugođaj.

Igrači oba tima pružili su dobru partiju sa dosta sjajnih akcija, odličnih šuteva u okvire, izvanrednih odbrana vratara obje ekipe, te dosta pravih prilika za pogodak, a postignuta su dva zgoditka.  Utakmica je završena neriješeno 1:1 (poluvrijeme 0:1).

Gosti su u trenutku iskoristli slabu reakciju mlade ekipe domaćih u zadnjoj liniji i u 13 minuti susreta došli u vodstvo 0:1 zgoditkom Muratovića, što je izazvalo veliko slavlje navijača. U nastavku meča domaćin je zaigrao mnogo kvalitetnije, ofanzivnije, stvarao je prilike i u 84 minuti izjednačio na 1:1, strijelac je bio Ordagić. Pogodak je svakako „zapalio“ tribinu domaćih navijača, frenetičnih „Apača“ koji zaslužuju samo riječi pohvale za  nevjerovatnu podršku svojim igračima tokom svih 90 minuta susreta.

Poslije izjednačenja domaćin je krenuo silovito, želio je postići još jedan gol, u 87 minuti 100% šansa za Omerovića, no šutira preko gola, a u 90 minuti veliku priliku propustio je i Andrić, stoga ostaje konačnih 1:1.

Ovim bodom zadovoljniji su gosti koji ostaju na prvoj poziciji sa  28 bodova, a ekipa Gradine ostaje druga sa 26 bodova, četiri kola prije kraja jesenjeg dijela prvenstva.

Kapiten domaćina, iskusni Dino Andrić o ovom derbiju rekao  da su u veličanstvenom ambijentu odigrali meč protiv kvalitetnog rivala i da su  zadovoljni svi oni koji su pogledali utakmicu. “Mi smo ovaj meč odigrali znatno hendikepirani, falilo je puno igrača ali smo ipak pokazali kvalitet. U drugom poluvremenu bili smo mnogo bolji protivnik, stvorili smo par idealnih prilika, no lopta jednostavno nije htjela u mrežu, nismo imali sportske sreće i mislim da smo više zaslužili pobjedu. Idemo se dalje boriti, naš cilj je prvo mjesto i mi ne posustajemo. U sljedećem kolu igramo sa Dinamom (Donja Mahala) gdje ćemo ići na pobjedu i novo dokazivanje našeg kvaliteta. Želim da se u ime svih igrača, trenera, uprave kluba, zahvalim našim vjernim i frenetičnim navijačima na izuzetnoj podršci i slobodno kažem da imamo najbolje navijače na svijetu”, kazao je Andrić.

Piše: Rešad MAMELA, 21. oktobar 2019.