JOŠ JEDNO IZNENAĐENJE: Mega nemoćna, lider KLS-a rutinski do polufinala!

Košarkaši Vojvodine plasirali su se među četiri najbolje ekipe na Kupu Radivoja Koraća. Zahvaljujući vrlo učinkovitom prvom poluvremenu lako su svladali Megu 100:92. Diktirali su tempo tijekom cijele utakmice, pa večeras čekaju suparnika nakon posljednjeg četvrtfinala.

Tijekom prvog dijela sudionik KLS-a igrao je bolje. Prvi značajniji plus stvorili su nakon trice Johnsona za 18:11. Ljubičić ih je iz bacanja odveo na +9. Imali su igrači Vojvodine i +14 (25:11). I to zahvaljujući četiri trice.

Novosađani nisu prestajali s dobrom igrom ni u drugoj četvrtini. Sredinom tog perioda došli su do +20 (43:23). Na poluvremenu su postigli preko 50 poena. Prednost KLS-ovca stalno je rasla. U jednom je trenutku porasla na 55:30. S 57:38 Vojvodina je otišla na odmor.

Đurišić je predvodio Megu s 11 poena. Na drugoj strani Ašćerić je imao 16 koševa.

Vojvodina je tijekom treće četvrtine održavala prednost od 20-ak poena. Tu je najučinkovitija bila Mega koja je ubacila 30 koševa, ali nedovoljno da dodatno smanji razliku. U četvrtom dijelu pokušao je Abaligaš. Smanjili su na -12 (81:93). Novosađani su zatvorili meč u sporom ritmu, iako je Mega u posljednjim minutama došla do manje od deset poena. Banjac je bacanjem postavio konačan rezultat.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bio je Ašćerić s 22 poena. Petar Rakićević dodao je 14 poena. U timu Mege Plavšić je imao 21, a Đurišić koš manje.

Protivnik Vojvodine u polufinalu je pobjednik večerašnje utakmice između Partizana i Hercegovca koja počinje u 20 sati. Prvi polufinalni par je Crvena zvezda Meridianbet-Borac 94.