Juniori Sarajeva završili evropski nastup

Omladinski prvaci Bosne i Hercegovine, juniori Sarajeva završili su svoj evropski nastup već u prvom kolu UEFA Omladinske lige prvaka.

Nakon 1:1 u gostima protiv ukrajinskog Ruha iz Lavova, U-19 tim Sarajeva je danas na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović-Hase“ poražen rezultatom 1:3.

„Bordo“ tim do prednosti dolazi u 4′ kad Faruk Bezdrob na asistenciju Bakira Nurkovića postiže pogodak. Gosti su izjednačili rezultat u 24′, a strijelac je bio Serhii Panchenko. Ukrajinski tim je tri minute poslije imao priliku da preokrene rezultat, ali je Nazar Kasarda promašio jedanaesterac.

U drugom poluvremenu Ruh postiže dva gola, a strijelci su bili Kostiantyn Kvas u 65′ i Yevhenii Pastukh u 84′.

Za Sarajevo su nastupili: Arman Šutković, Harun Pločo (57. Aleksa Popović), Seid Pramenković, Halil Kolenda (74. Amer Bašović), Elnes Alajmović, Bakir Nurković (90+1. Harun Šabanović), Muamer Hamzić (90. Emir Dugić), Nidal Čelik, Hamza Ljukovac, Faruk Bezdrob (74. Dino Turković), Sergej Popović. Šef stručnog štaba Semir Čilić.